Bursa İnşaat Zirvesi'nin sponsorları Garanti Koza ve Realty World Türkiye oldu!

Bursa İnşaat Zirvesi'nin sponsorları Garanti Koza ve Realty World Türkiye oldu!Bu yıl ilki düzenlenecek olan Bursa İnşaat Zirvesinin katılımcıları ve sponsorları arasında Garanti Koza İnşaat San.ve Tic.A.Ş. ve Realty World Türkiye de bulunmakta...


Zirve öncesi Garanti Koza Başkan Vekili Dr.A. Murat Binark Bursa ile ilgili değerlendirmelerde bulundu, “Şehre içme suyu getiren Doğancı (Selahattin Saygı) Barajı’nı biz yaptık. Şehrin önemli tesislerinden; TOFAŞ Fiat/Tempra Otomotiv Tesislerini , Mako Fabrikasını, Döktaş, Kav Orman Sanayi ve Türk Demirdöküm tesislerini biz inşaa ettik ayrıca şu anda 10.000 konutluk proje arzımız var. Bursa yabancısı olmadığımız bir şehir, bu şehrin nitelikli gelişimini ve yeni yatırım fırsatlarını yakından takip etmekteyiz. Kişi başı düşen milli gelirin Türkiye ortalamasının üstünde olduğunu belirten Dr. Binark, Bursa’nın batı aksı nitelikli konut projelerine çok elverişli ve bizim gibi büyük konut projelerine imza atan inşaat firmalarını heyecanlandırmakta” dedi. 


Bu arada Garanti Koza İnşaat’a bağlı olan ve son yıllarda Türkiye’nin en hızlı büyüyen gayrimenkul franchising markası olan Realty World Türkiye Franchise Satış Yöneticisi Kadir Tümen ise, Bursa’da tek olan ofis sayısını 2014 yılında hızla arttırmayı hedeflediklerini belirterek; “ Bursa, Türkiye’nin en nitelikli sektörel gelişim alanlarından bir tanesi. Özellikle nitelikli konut arzının yanında, diğer illere nazaran en büyük avantajlarından bir tanesi de bölgenin ticari ve endüstriyel gayrimenkul çeşitliliğine de sahip olması. Körfez Geçiş Hattı ile şehrin öncellikle İstanbul gibi büyük şehirlere olan yakınlığının artması, bu paralelde bölgedeki arazilere olan talep orta vadeli yatırımcılar için önemli fırsatlar yaratmakta. Ayrıca Bursa şehrinin bu özelliklerinin yanı sıra hızla gelişmeye devam eden sanayisi ve ticaret şehri olması önümüzdeki yıllarda şehrin çok daha fazla ilgi görmesine olanak sağlamaktadır. 


Önümüzdeki süreçte Bursa halkının ve şehire ilgi duyan yatırımcıların nitelikli gayrimenkul danışmanlık hizmetlerine fazlasıyla ihtiyacı olacağını öngörmekteyiz; bu çerçevede aramıza yeni ve nitelikli iş ortakları katmayı hedeflemekteyiz. İnşaat Zirvesi’nin ardından 18 Aralık 2013 tarihinde “Bursa’nın dünü, bugünü ve yarını” adlı bir seminer gerçekleştirerek, sektörün içindekiler ve sektöre ilgi duyanlar ile birlikte fikir alışverişleri yapıp yeni iş ortaklıkları edineceğiz” dedi.