Bursa Özgür Sitesi'nin yıkımı başladı!

Bursa Özgür Sitesi'nin yıkımı başladı!Kentsel dönüşüme hız veren Bursa Büyükşehir Belediyesi, 18 bloktan oluşan Özgür Sitesi'nin yıkım çalışmalarına başladı.


Bursa Büyükşehir Belediyesi kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verdi. 


Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin adığı kararla hayta geçirilen 0.50 emsal artışı uygulamasından yararlanan Özgür Sitesi'nde eski binaların yıkımı başlandı. Özgür Sit4esi 18 bloktan meydana geliyor.


199 depremine sonra mevcut yapı stoğunun yeni sisteme göre mutlaka gözden geçirilmesi gerektiğini ifade eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Böylelikle depreme karşı riskli binalar yenileniyor, fiziki mekan kalitesi artarken, otopark, yeşil alan ve sosyal donatı alanlarıyla yaşam kalitesi de yükseliyor" dedi.


Kentsel dönüşüm için vatandaşlardan gelen tüm projeleri titizlikle incelediklerini söyleyen Altepe, "Özgür Sitesi de yeni proje ile 9 bloktan oluşacak ve 2 bin 500 metrekare ilave yeşil alan kazanmış olacağız. 

Halan 50 araçlık olan otopark ise, 400 araçlık olarak yer altında yapılacak. Yeşil alanlar, spor alanları ve sosyal donatı alanları olacak." şeklinde açıklama yaptı. Yenişehir Gündem