Bursa Rising City Gayrimenkul ile 15. İnşaat Fuarı 19 Nisan'da!

Bursa Rising City Gayrimenkul ile 15. İnşaat Fuarı 19 Nisan'da! Bursa Rising City Gayrimenkul ile 15. İnşaat Fuarı 19 Nisan'da!

Bursa'da düzenlenecek olan Rising City Gayrimenkul Fuarı ve 15. İnşaat Fuarı eş zamanlı olarak 19 Nisan'da kapılarını açıyor.


BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener, prestijli gayrimenkul yatırımlarının görücüye çıkacağı fuarlar için 300'e yakın yabancı yatırımcının Bursa'ya geleceğini açıkladı.


Türkiye'nin ihracatçı ve üretim kenti Bursa'yı fuarcılıkta da merkez yapma hedefiyle çalışmalarını sürdüren BTSO, TÜYAP Bursa Fuarcılık ile birlikte yeni fuarlara imza atmaya devam ediyor. İMSİAD'ın da destekleriyle Ricing City Gayrimenkul Fuarı ile 15. İnşaat Fuarı 19-23 Nisan tarihleri arasında iş profesyonellerini buluşturacak. TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek fuarlar ile inşaat ve gayrimenkul sektörünün kalbi bir kez daha Bursa'da atacak.


300 YATIRIMCI 'TİCARİ SAFARİ' İLE BURSA'YA GELİYOR

BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener, Türkiye ekonomisinin lokomotif kenti Bursa'yı fuarcılık alanında bir cazibe merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Nitelikli fuarlarla kentin fuarcılık vizyonuna yeni bir bakış açısı getirdiklerini ifade eden Şener, kente gelen yerli ve yabancı yatırımcıların turizm ve hizmet sektörüne de hareketlilik kazandırdığını vurguladı. BTSO Başkan Yardımcısı Şener, geçtiğimiz sene 23 ülkeden 60 bine yakın iş profesyonelinin ziyaret ederek, önemli iş bağlantıları kurduğu fuarların bu sene de kent ekonomisine büyük katkılar sunacağını ifade etti. Bursa başta olmak üzere farklı şehirlerden 250'den fazla sektör temsilcisinin fuarda projelerini görücüye çıkaracağını dile getiren Şener, "Fuarlarla birlikte Ticari Safari Projemiz kapsamında da 30'u aşkın ülkeden 300'e yakın gayrimenkul yatırımcısını üyelerimizle buluşturacağız" diye konuştu.


MİLYAR DOLARLIK PROJELER BU FUARDA

Başkan Yardımcısı Şener, "Milyarlarca dolarlık hacme sahip konut, ofis, arsa, dükkan gibi gayrimenkul projelerinin yanı sıra önemli kentsel dönüşüm projeleri de fuarlarda görücüye çıkacak. BTSO, Ekonomi Bakanlığı ve TÜYAP Bursa işbirliğiyle özellikle Körfez ülkeleri başta olmak üzere Türk cumhuriyetleri, Avrupa ve Arap ülkelerinden gayrimenkul ve inşaat sektörü temsilcileri Bursa'ya gelerek, sektöre ayrı bir hareketlilik kazandıracak. Bizler de BTSO olarak TÜYAP Bursa ile birlikte sektörlerimizin nitelikli büyümesini sağlayan çalışmalarımıza devam edeceğiz" şeklinde konuştu.


BURSA GAYRİMENKUL FUARI YÜZDE 35 BÜYÜDÜ

TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, BTSO ile işbirliğinde gerçekleştirdikleri fuarlarla her sene yeni başarılara imza attıklarını söyledi. 15 yıldan bu yana düzenledikleri İnşaat Fuarı'nın alanında Türkiye'nin en büyük ikinci fuarı olduğuna dikkat çeken Ersözlü, "İnşaat Fuarı'nı Rising City Gayrimenkul Fuarı ile birlikte 6 salon ve açık alanda toplam 35 bin metrekarelik alanda açıyoruz. Özellikle Rising City'yi yüzde 35 gibi bir büyümeyle açıyoruz. Fuarlarımızdaki büyüme, Bursa'nın ve paydaşlarımızın gücünü gösteriyor. Fuarda, 50 bin TL ile 5 milyon dolara kadar çok farklı ölçekte projeler var. Sergilenen ürünler arasında 1 artı 0 dairelerden 6 artı 2'ye kadar konut projeleri yer alıyor. Türkiye'nin her tarafından ziyaretçileri ağırlayacağız. Seçimlerin sona ermesinden sonra inşaat ve gayrimenkul sektörlerinde beklenen ticaretin artarak süreceğini umuyoruz" ifadelerini kullandı. Fuar kapsamında 33 ülkeden heyet ağırlayacaklarını dile getiren Ersözlü, "Fuarlara Körfez ülkelerinden ve Ortadoğu'dan gelenler olacak. Fuarlar, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da sektörlerimizin yüzünü güldürecektir" dedi.


BURSA'DA KENTSEL DÖNÜŞÜM FORUMU

BTSO İnşaat Konseyi Başkanı Ali Tuğcu, fuar haftasında Bursa'da Kentsel Dönüşüm Forumu düzenleyeceklerini belirterek, "Bursa'nın nitelikli dönüşümünü kentin tüm dinamikleriyle birlikte ele almayı planlıyoruz" diye konuştu.


İMSİAD Başkanı Adil Gökçadır, inşaat sektörünün Türkiye ortalamasından daha hızlı bir büyüme performansı gösterdiğini ifade ederek, "İnşaat sektörünün ticaret hacmi önümüzdeki 10 yılda 7,2 milyar dolardan 12 trilyon dolara çıkacak. Özellikle Körfez ülkeleri, yatırımlarını bugünden şekillendirecek. Bu sürece bugünden hazırlanmamız gerekiyor" dedi.


Söz konusu fuarlar, İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği, Bursa Emlak Müşavirleri Esnaf Odası, Bursa Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği, BURSAGAZ, Bursa Boya ve Dekorasyoncular Odası, KOSGEB ve Bursa Büyükşehir Belediyesi destekleriyle gerçekleştiriliyor.


Bursa'da Bugün