17 / 08 / 2022

Bursa Soğanlı, kentsel dönüşümle değerlendi!

Bursa Soğanlı, kentsel dönüşümle değerlendi!

Yatay şehirleşmenin örnek projeleri arasında yer alan Soğanlı Kentsel Dönüşümü, sosyal donatı alanları, mimari ve teknik özellikleri ile de Bursa’nın yükselen değeri oldu.Osmangazi Belediyesi’nin “Sağlam Konut, Güvenli Gelecek” hedefiyle inşa ettiği Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi’nde planlı konut ve pazar alanları, sosyal tesisleri, parkları, yüzme havuzları, yolları ve caddeleri ile yepyeni bir kent ortaya çıktı.

Osmangazi Belediyesi'nde yer alan habere göre, depreme dayanıklı konutlarda yeni bir hayat başlarken, Osmangazi Belediyesi bölgedeki alt yapı, çevre düzenlemesi ve yol çalışmalarını da kısa zamanda tamamladı. Soğanlı Mahallesi Çelebi Mehmet Bulvarı’nda tretuvar, yaya, engelli ve bisiklet yolu yapım çalışmalarının ardından caddede asfalt çalışmaları yapılıyor.

Bursa Soğanlı’da örnek bir kentsel dönüşüm modelini hayata geçirdiklerini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Deprem gerçeğini göz önünde bulundurarak hem sahip olduğumuz tarihi mirası hem de planlı şehirleşmenin önünü açmak amacıyla Türkiye'deki en kapsamlı kentsel dönüşümü Soğanlı'da hayata geçirdik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da ideal gösterdiği zemin artı 5 kat olarak inşa ettiğimiz konutlarda yaşam başladı. Fen İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğümüz, bölgedeki çevre düzenlemesi, tretuvar, kaldırım düzenlemeleri ile yaya, engelli ve bisiklet yollarının çalışmalarını tamamladı. Yollardaki asfalt çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Modern konutlar ve ticari alanlarla birlikte, geniş ve ferah caddeleriyle de örnek bir şehir doğdu” diye konuştu.