Bursa'da kentsel dönüşüm hız kazandı!

Bursa'da kentsel dönüşüm hız kazandı!

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'nın 1. derece deprem bölgesinde olduğunu hatırlatarak, kentte sağlıklı kentsel dönüşümün önemli olduğunu açıkladı.


Bursada sağlıklı kentsel dönüşümün önemini her fırsatta vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Alpiş Aden House temel atma töreninde yaptığı konuşmada, projenin İstanbul Caddesi'ne değer katacağını söyledi. Başkan Altepe, Bursa'nın geleceğine yatırım yapan, sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan ve Görükle'ye bir öğrenci yurdu kazandıran Alpiş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Karaalp'i kente değer katan yatırımlarından dolayı tebrik ederek,"Kalite kenti, marka kent Bursa'nın dönüşümünde önemli bir adım daha atılıyor. Her gün, kentte yeni bir temel atma, kentsel dönüşüm atılımı yapılıyor. Eski  binalar yıkılıyor, yerlerine yeni yaşam alanları kazandırılıyor. Kentsel dönüşüme destek veriyoruz" diye konuştu. Bursa'nın 1. derece deprem bölgesinde olduğunu da hatırlatan Başkan Altepe,"Bursa'da yapılan kentsel dönüşümlerde, bölgeye değer katacak yatırımlarda öncelikle otopark ve sosyal donatı alanlarının bulunmasını önemsiyoruz" açıklamasını yaptı.


Alpiş Aden House ile İstanbul Caddesi'nin değerine değer katacak olan Alpiş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Karaalp de eskiden sanayi yapılarının bulunduğu bölgenin kaliteli bir görünüme kavuşacağını dile getirdi. Karaalp, proje hakkında bilgiler vererek, 'Alpiş Aden House'projesi kapsamında 300 milyon TL'lik bir yatırımla 8 bloktan oluşan 690 konut inşa edileceğini, proje tamamlandığında mimarisi ve konforu ile yüksek standartlarda bir yaşam ayrıcalığı sunacağını belirtti. 26 bin 500 metrekarelik bir alanda kurulu olan projenin 2000 metrekare ticari alana sahip olduğunu, farklı büyüklüklerdeki konut alanları ile hobi bahçeleri, yüzme havuzları, spor ve çocuk oyun alanları, sinema, oyun salonları, kafeterya ile kapalı otopark gibi sosyal alanların yer alacağını ifade etti.  AK Parti Bursa milletvekilleri Hüseyin Şahin ve Zekeriya Birkan ile Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da Bursa'daki kentsel dönüşüm adımlarının önemine işaret ederek, İstanbul Caddesi'nin vizyonuna yakışacak projenin kente hayırlı olması temennisinde bulundu. Konuşmaların ardından Alpiş Aden House projesinin temeli, eski Bursa Milletvekili Ali Kul'un duası eşliğinde atıldı.


Bursa Hayat