Büyükşehir'den Küçükçekmece'ye 711 milyon YTL'lik dev yatırımlar...

Büyükşehir'den Küçükçekmece'ye 711 milyon YTL'lik dev yatırımlar...

Büyükşehir Belediyesi, Küçükçekmece'ye 4,5 yılda toplam 711 milyon YTL'lik yatırım yaptı.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Küçükçekmece'ye 4,5 yılda yaptığı toplam 711 milyon YTL'lik yatırımlar zinciri, Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş tarafından hizmete alındı. Törende konuşan Başbakan Erdoğan, "İstanbul'u dünyanın merkezi yapıyoruz" dedi.

İstanbul halkına 365 gün 24 saat hizmet etme ilkesiyle çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Küçükçekmece ilçesine yaptığı toplu yatırımları İstanbul'a kazandırmanın gururunu yaşıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Küçükçekmece'ye ulaşım, su, atıksu, dere ıslahı, çevre düzenlemesi, park-bahçe gibi alanlarda yaptığı toplam 162 milyon 252 bin YTL'lik dev yatırımlar zinciri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş'ın katılımıyla düzenlenen törenle hizmete alındı.

21 projeden oluşan yatırımlar ile ilçe belediyesince yaptırılan Cennet Kültür ve Sanat Merkezi, Cennet Diş Sağlığı ve Protez Merkezi, Engelliler Rehabilitasyon Merkezi ve Kadın Sığınma Evi'nin hizmete alınma töreninde İstanbul Valisi Muammer Güler, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bürokratları ve vatandaşlar da yer aldı.

Hizmete alınan yatırımlardan Küçükçekmece Gölü ağzı çevre düzenlemesi ve sahile yapılan park, sosyal tesis, spor sahaları, bisiklet yolları ve dinlenme tesisleri sayesinde Küçükçekmece bölgenin turizm ve cazibe merkezi olacak. Açılışı yapılan yatırımlarla birlikte Küçükçekmece'ye 4,5 yılda yapılan yatırımların tutarı 711 milyon YTL'ye ulaştı.

Başbakan Erdoğan: "İstanbul'u dünyanın merkezi yapıyoruz!..."
Küçükçekmece Gölü kenarındaki amfitiyatroda düzenlenen törende konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili belediyelerin İstanbul'daki yatırımlarının göğüslerini kabarttığını belirterek, İstanbulluların yaşam standartlarının yükselmesinin kendileri için mutluluk vesilesi olduğunu söyledi. Başbakan Erdoğan, "Benim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına başladığım dönemde İstanbul'da su yoktu. Hava kirliydi. Tüm bu sorunları halledeceğiz dedik. Tertemiz bir İstanbul dedik. İstanbul'u bir dünya kenti, Dünyanın merkezi yapacağız dedik. Bizim bu anlayışımız bizden sonraki yöneticilerle de devam etti. Bizim İstanbul Sevdamız var. İstanbul'u bir marka haline getiriyoruz. Artık İstanbul'un otellerinde yer bulunmuyor. İstanbul bir kongre merkezi haline geldi. İstanbul dünyanın merkezi olarak yerini alıyor ve alacak. İstanbul dünyanın merkezi haline geldi ve gelecek" diye konuştu.

Küçükçekmece Belediyesi'nin AK Parti iktidarından önce borçlarını bile ödeyemeyen bir belediye olduğunu dile getiren Başbakan Erdoğan, "Bugün ilçe belediyelerimiz arasında öz kaynakları ile en büyük yatırımları yapabilen bir belediye haline geldi. Küçükçekmece gölü ve kenarı kokudan geçilemiyorken artık binlerce ailenin çıkıp gezebildiği bir mekân haline geldi. Bundan önceki yönetim burada ne yapmış? Bir tane bile hizmetleri yok. Onlar Ankara'dan laf üretiyorlar. Siz onları çok iri biliyorsunuz. Sanal gündem üretiyorlar. Siz onları çok iyi tanıyorsunuz. Bizden önce buradaydılar. Konuşacak neleri var? Bunların en iyi bildiği şey gölge etmek. Bende diyorum ki gölge etmeyin başka lisan istemez. Belediyecilik AK Parti'nin işidir. Belediyecilik bizim işimizdir" şeklinde konuştu.