Çamlıca Camii için 350 kişi 24 saat esasıyla çalışıyor!

Çamlıca Camii için 350 kişi 24 saat esasıyla çalışıyor! Çamlıca Camii için 350 kişi 24 saat esasıyla çalışıyor!

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, inşaatı devam eden Çamlıca Camisi'nin inşaatını inceledi. Yüzde 90'ı tamamlanan cami için 350 kişi 24 saat esasıyla çalışıyor.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, Çamlıca Camisi'nin inşaatında incelemelerde bulundu. Cami tamamlandığında Cumhuriyet döneminin en büyük camisi olacak. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Başkan Uysal, İstanbul Camisi Eğitim-Kültür Birimleri ve Yaşatma Derneği tarafından yürütülen Çamlıca Camisi inşaatını, Dernek Başkanı Ergin Külünk ve Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla gezdi.

 

Yetkililerden bilgi alan Uysal, inceleme gezisi sonrasında açıklama yaptı. Uysal cami derneği tarafından hummalı bir inşaat çalışması yürütüldüğünü ifade etti. Uysal şu ifadeleri kullandı; "Bizler de aynı zamanda çevre düzenlemesi ve camimizin peyzajını yapıyoruz. Camimizin inşaatı ve bizim çalışmalarımız, bundan sonra da tüm hızıyla devam edecek ve inşallah Cumhurbaşkanımızın da katılımıyla Kadir Gecesi’nde burada hep birlikte teravih namazı kılacağız." 

Cumhuriyet döneminin en büyük mabedi olacak 

Çamlıca Camisi'nin yüze 90'ı tamamlandı. Cami için 350 kişi 24 saat esasıyla çalışıyor. Cami tamamlandığında aynı anda 60 bin kişi ibadet edebilecek. Camide ayrıca 11 bin metrekarelik alanda müze ve galeri de yer alıyor. Bittiğinde cumhuriyet döneminin en büyük mabedi olacak olan cami, 5 farklı sanatçının eserlerinin sergilenebileceği bir sanat galerisine de sahip olacak. Cami yerleşkesinde 3 bin metrekarelik alan da 5 milyon kitap kapasiteli kütüphane için ayrılmış durumda.

pus