Çanakkale Köprüsü ile arsa ve konut fiyatları 4 kat arttı!

Çanakkale Köprüsü ile arsa ve konut fiyatları 4 kat arttı!Çanakkale 1915 Köprüsü'nde çalışmalar tam gaz devam ediyor. Köprü ile Lapseki ilçesinde arsa ve konut fiyatları yaklaşık dört kart arttı...


18 Mart 2017'de atılan Çanakkale 1915 Köprüsü'nde çalışmalar 24 saat esasına uygun devam ediyor. Tamamlandığında  2023 metre ayak açıklığıyla dünyanın en büyük asma köprüsü olacak olan  Çanakkale 1915 Köprüsü'nün toplam uzunluğunun 2023 metre orta açıklık, 770’er metre yan açıklıklar, ayrıca 365 ve 680 metrelik yaklaşım viyadükleri ile beraber 4 bin 608 metre olması planlanıyor. 

Çanakkale 1915 Köprüsü çalışmaları kapsamında Avrupa Yakası'nda Gelibolu'ya bağlı Sütlüce mevkiinde kurulan şantiyede kuru havuz çalışmaları tamamlandı. Hürriyet'te yer alan habere göre, köprünün ayaklarının oturacağı deniz üzerindeki alanlar Avrupa Yakası'nda kırmızı şamandırayla işaretlenirken, Asya Yakası'nda yeşil şamandıralarla işaretlendi.

Çanakkale 1915 Köprüsü ile sadece ulaşım sorunları çözülmeyecek. Köprü arsa ve konut fiyatlarını artırdı. Arsa ve konut fiyatları köprü yapımından öncesine göre yaklaşık dört kart arttı. Bu artışın köprünün gün yüzüne çıkmasıyla birlikte daha da artması bekleniyor.

Çanakkale Köprüsü ile arsa ve konut fiyatları 4 kat arttı!

Çanakkale Köprüsü ile arsa ve konut fiyatları 4 kat arttı!