Çankaya Belediyesi denetim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor!

Çankaya Belediyesi denetim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor! Çankaya Belediyesi denetim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor!

Eğlence yerlerinden gayrisıhhi işyerlerine, fırınlardan pazarcılara kadar birçok alanda denetim yapan zabıta ekipleri hafriyat atıklarını gelişi güzel yerlere dökenlere de göz açtırmıyor. Çankaya Belediyesi 93 inşaat atığına müdahale etti...

Çankaya Belediyesi zabıta ekipleri vatandaşların huzur ve refahı için denetim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Eğlence yerlerinden gayrisıhhi işyerlerine, fırınlardan pazarcılara kadar birçok alanda denetim yapan zabıta ekipleri hafriyat atıklarını gelişi güzel yerlere dökenlere de göz açtırmıyor. 


Çevreye hem fiziksel hem de görsel açıdan zarar veren inşaat ve hafriyat atıkları konusunda gelen ihbarları da değerlendirerek çalışmalarını yürüten Çankaya Belediyesi zabıtası, Haziran ayı içinde toplam 93 inşaat atığına müdahale etti. Bunların 41 'ine idari yaptırım karar tutanağı, 8'ine durum tespit tutanağı düzenlenirken, 37 ihtar verildi. Denetlenenler içinde 7'sinin ise şartlarının uygun olduğu belirlendi. 


Hakan BİNGÜL/Anayurt