çankaya Belediyesi"nden Re-Se İnşaat"a ihtar!

çankaya Belediyesiçankaya Belediye Başkanlığı Nazım Hikmet Parkı içindeki restoran ve şželale Kafe"deki kiracılara basın yolu ile ihtar çekti


çankaya Belediye Başkanlığı Nazım Hikmet Parkı içindeki restoran ve şželale Kafe"yi işleten Re-şže İnş. Tur. Gıda Teks. Oto ve Rek. Org. San. Tic. Ltd. şžti.'ne, söz konusu işletmeyi boşalması için basın yolu ile ihtar çekti. çankaya Belediyesi tarafından yapılan açıklama şöyle:

çANKAYA BELEDİYE BAşžKANLIĞINDAN

Belediye Encümeninin 29.11.2011 tarih ve 5281.32 sayılı kararı gereği Re-şže İnş. Tur. Gıda Teks. Oto ve Rek. Org. San. Tic. Ltd. şžti.'ne kiraya verilmiş olan Keklikpınarı Mahallesinde 27338-27341 adalar arasındaki rekreasyon (Nazım Hikmet Parkı) alanı içerisinde bulunan Restaurant ve şželale Kafe'nin içerisinde yer aldığı Nazım Hikmet Parkı'nın sözleşme hükümleri gereğince yapılması gereken parkın bakım ve korumasının kiracı Re-şže İnş. Tur. Gıda Teks. Oto ve Rek. Org. San. Tic. Ltd. şžti. tarafından yerine getirilmemesi, ayrıca bu yerdeki faaliyetin durdurulmuş olması, 2008 yılı Ocak ayından itibaren kira bedellerinin ödenmemiş olması sebebiyle söz konusu yerin kira süresinin bitim tarihi olan 12.01.2012 tarihinde boşaltılması gerekmektedir.
Aksi takdirde; 5393 Sayılı Belediye Kanununun 15. maddesinde; 'Belediye mallarına karşı suç işleyenler Devlet malına karşı suç işlemiş sayılır. 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 75.maddesi hükümleri belediye taşınmazları hakkında da uygulanır' denildiğinden 2886 sayılı kanunun 75.maddesi gereği tahliyesinin sağlanması çankaya Kaymakamlığından istenilecektir.


Hüseyin Belibağlı/Emlakkulisi.com