Çankaya'da 12.8 milyon TL'ye icradan satılık iş yeri!

Çankaya'da 12.8 milyon TL'ye icradan satılık iş yeri! Çankaya'da 12.8 milyon TL'ye icradan satılık iş yeri!

Ankara İli, Çankaya İlçesi, Hilal Mahallesi'nde yer alan iş yeri vasıflı gayrimenkul 12 milyon 800 bin TL sermaye bedeli ile icradan satışa çıkarıldı. Ankara İli, Çankaya İlçesi, Hilal Mahallesi'nde yer alan iş yeri vasıflı gayrimenkul icradan satışa sunuldu. Satışa konu olan gayrimenkul için 12 milyon 800 bin TL isteniyor. 

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Ankara İl, Çankaya İlçe, 27714 Ada, 5 Parsel, HİLAL Mahalle/Köy, Satışa konu taşınmaz İşyeri-Beton niteliğindedir.Parsel üzerinde kurulu işyeridir. Bina 3 bodrum, zemin ve 4 normal kat le çatı kattan oluşmaktadır. Taşınmaz Turan Güneş Bulvarı, Hollanda Caddesi Kesişiminde yer almaktadır. Çankaya ilçesinin en işlek ve hareketli yerlerinden birinde yer almakta, ticaretin yoğun olduğu, showroomların, banka şubeleri, lüks konutların, büyük şirket binalarının bulunduğu bölgededir. Ulaşım kolay olup merkezi yerderi. Bina ayrık nizam betonarme yapıdır. Binanın dışı cam giydirme cephe konstrüksiyonludur. Binanın girişi Hollanda caddesine bakan taraftaki arka cepheden olup 1 bodrum kattandır. Binanın arka tarafında açık otopark bulunmaktadır. Binada 2 adet 8 kişilik asansör ve 1 adet yangın merpeni bulunmakta, merkezi sistem havalandırma ve kapalı devre güvenlik istemleri bulunmakta, doğalgazlı merkezi sistem ısıtmalıdır. Taşınmaz işyeri olarak faaliyet göstermektedir. 

Kıymeti : 12.800.000,00 TL
1. Satış Günü : 25/02/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 25/03/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/11663 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.