Caprice Gold davasına bilirkişi atandı!

Caprice Gold davasına bilirkişi atandı!

Bayrampaşa'daki Caprice Gold ile Maldivler'deki Caprice Maldivler dolandırıcılık davasına bilirkişi atandı. Duruşma dosyadaki eksiklerin giderilmesi için ertelendi. 
Bayrampaşa'daki Caprice Gold ile Malpler'deki Caprice Malpler adlı gayrimenkul projelerini yapan Fadıl Akgündüz ile akrabalarının da aralarında bulunduğu 6 sanığın yargılanması devam edildi. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmada tutuksuz sanıklar Fadıl Akgündüz ve yeğeni Mehmet Salih Obut ile taraf avukatları ile 40 müşteki de hazır bulundu. Fadıl Akgündüz, söz konusunu projelerde devre mülk satışı yapılan 349 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yargılanıyor. 


Mahkeme heyeti, Akgündüz'den şikayetçi olan ve farklı mahkemelerde açılan 11 dosyanın bu davayla birleştirilmesine karar verdi. Duruşmada, Fadıl Akgündüz ve yeğeni Mehmet Salih Obut, önceki beyanlarını tekrar ettiğini söyledi.


Müştekiler şikayetçi oldu

Müşteki Özlem Sürmeli, Caprice Gold projesinden 2013 ve 2014'te 3 devre mülk sözleşmesi yaptığını, karşılığında 600 bin lira ödediğini, ancak 4-5 ay kira bedeli alabildiğini belirtti. Müşteki Sürmeli mağdur edildiğini söyleyerek şikayetçi olduğunu belirtti. 


Müşteki Mustafa Sürmeli ise Caprice Gold projesinden 1 milyon liralık devre mülk aldığını söyledi. Sürmeli 50-60 bin lira kira bedeli aldığını, projenin tamamlanmaması nedeniyle mağdur olduğunu ifade etti.


Mahkeme heyeti, daha önce bilirkişi heyetinin oluşturulamadığını, bu nedenle Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na müzekkere yazılarak bilirkişi isimlerinin bildirilmesinin istendiğini belirtti. Yazılan müzekkere cevabında görevlendirilen kişilerin belli olması nedeniyle dosyanın bilirkişiye gönderilmesine karar verdi. Duruşma, mahkeme heyeti tarafından dosyadaki eksiklerin giderilmesi için ertelendi. 

 

Caprice Gold davasına bilirkişi atandı!


Duruşma sonrası açıklama

Caprice Gold ile Caprice Malpler projesinin mağdurları duruşmanın ardından basın açıklaması yaptı.  Ali Galip Oflazer, mahkemenin gidişatına göre değişen ve gelişen hiçbir şeyin olmadığını savundu. Oflazer, "Proje büyük olduğu için memleketin durumları ortada, ekonomik durumlar ortada, görüşmelerimiz var." dediğini belirterek, "Geçen duruşmada söylediği aynı mazeretleri şimdi de bu davada söylüyor. Herhangi bir değişiklik yok ve sorgulamadan bir netice çıkacak diye hiçbir arkadaşımızın ümidi de yok ama biz Türk adaletine güveniyoruz." şeklinde konuştu.