Caprice Gold Maldives projesi iptal oldu!

Caprice Gold Maldives projesi iptal oldu!Maldivler’de tatil vaadi veren Fadıl Akgündüz’ün devremülk sistemi ile pazarlamaya çalıştığı adanın sahibi ADK Akarsu şirketinin genel müdürü Eren Akarsu, verilen taahhüdün yerine getirmediğinden sözleşmeyi feshettiklerini açıkladı.İstanbul Bayrampaşa’daki projesinde ev sahiplerine aylardır ödeme yapmayan Fadıl Akgündüz’ün Malpler projesi de iptal oldu ancak satışlar devam ediyor. Malpler’deki ‘Caprice Gold Malpes Ebu Eyyub El Ensari House’ projesinin sözleşmesi fesh edilse de, Caprice Gold projenin pazarlamasını yapmaya devam ediyor. 

 

İnşaat durdu

 

Projenin gerçekleştirileceği adanın sahibi ADK Akarsu şirketi, Akgündüz’ün verdiği taahhüdü yerine getirmediğinden sözleşmeyi feshettiklerini açıkladı. Buna rağmen, Caprice Gold’u arayarak rezervasyon yaptırmak isteyenlere, otelin 25 Ekim’de açılacağı söyleniyor. Rezervasyon yaptırmak istendiğinde otelin 25 Ekim’den itibaren yeni talepleri almaya başlayacağı ifade ediliyor. Üstelik, devremülk sistemine uzun süreli kampanyaların da eklendiği, yeni kampanyaların devreye gireceği belirtiliyor. Caprice Gold Grup’un web sitesinde, Bayrampaşa’daki Caprice Gold, Didim’deki Caprice Thermal Palace otellerinin tanıtımları devam ediyor ancak Malpler projesiyle ilgili herhangi bir bilgiye ulaşılamıyor. Malpler projesine ait internet sitesine de erişilemiyor. Abdurrahman Akarsu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Akarsu Caprice Gold’un projeyle alakasının kalmadığını, inşaatın da durduğunu söyledi. Bu nedenle, projenin 25 Ekim’de açılması mümkün gözükmüyor. 

 

170 milyon dolar topladı iddiası

 

Fadıl Akgündüz’ün bu yılın başında ‘ilk ve tek 7 hilalli’ otel olarak muhafazakar kesime yönelik tanıttığı, devre mülk sistemiyle pazarlamaya başladığı Caprice Gold Malpler projesi, Malpler’in başkenti Male’nin 250 kilometre kuzeyinde yer alan adada, 180 dönüm üzerinde gerçekleşiyor. ADK ile Akarsu’nun yüzde 50 ortaklıkla inşa etmeye başladığı otel projesine, ortaklardan Abdurrahman Akarsu’nun hisselerinin büyük bir kısmını devretmesiyle Fadıl Akgündüz dahil olmuştu. Akgündüz, bu adayı satın aldığını iddia ederek, devremülk sistemiyle pazarlamaya başladı. Akgündüz, Türkiye’den bir yılda yalnızca 5 bin kişinin ziyaret ettiği Malpler’e 5 haftada 60 bin kişilik satış yaptığını duyurmasıyla, turizm sektöründe şaşkınlık yaratmıştı. Bir iddiaya göre Jet Fadıl projelerinde 170 milyon dolarlık satış yaptı.

 


İSTANBUL Bayrampaşa’da hayata geçirdiği Caprice Gold devremülk projesinde daire sahiplerine türlü bahanelerle aylardır ödeme yapmayan Akgündüz, bu arada yeni projeler üretmeye devam ediyor. Akgündüz yeni projesinde Halkalı-Atakent’te Türkiye’nin ilk ev-otel projesi ‘Caprice Gold HomeOtel’i gerçekleştirmeyi vaat etti. 149 daireli bu projede, fatura ödenmeyeceği, temizlik ücreti olmayacağı olacağı söyeniyor. Akgündüz sürekli yeni proje üretip bir tür Titan saadet zinciri yaratarak çarkı döndürmeye çalışıyor.
Vatan