Castle Rock'ta metrekaresi 3 bin euroya!

Castle Rock'ta metrekaresi 3 bin euroya!

Bodrum Kalesi'ne yakın bir konumda inşa edilen Castle Rock projesi Bodrum'u sadece yazın değil 12 ay yaşamak isteyenler için yapıldı. Projedeki metrekare fiyatları 3 bin eurodan başlıyor


Güneş parlak yüzünü gösterdi. Tatil ve yazlık planları yapılmaya başlandı.Güneşin tepmizde parlamasıyla birlikte yazlık projeler de görücüye çıkmaya başladı. Bodrum'da İngiliz yatırım şirketi Monarch Court tarafından yapılan Castle Rock projesi de bunlardan biri. Bodrum Kalesi'nin hemen yanında olması nedeniyle Castle Rock ismi verilen proje ile hedef yatırımcılara sadece yaz aylarında kullanabilecekleri mekanlar yaratmak değil Bodrum'u 12 ay yaşanabilir kılan bir porjeye imza atmak.

Panoramik manzaralı evler
Bodrum Kalesi'ni ortasına alan tüm koya hakim bir konumda bulunan proje 16 müstakil müstakil villa ve farklı büyüklükte 25 panoramik manzaralı Bodrum Evi'nden oluşuyor. Mimar Gökhan Avcıoğlu ve Draa Kırmızıtoprak tarafından yapılan projedeki dairelerin 7 tanesi 350 ile 400 metrekare büüyklüğünde diğerleri ise 90 ile 150 metrekare arasında değişiyor. Projedeki evlerin ortalama metrekare fiyatları ise 3 bin eurodan başlıyor. Projenin en önemli mimari özelliği is ehiçbir evin birbirinin manzarasını kesmemesi. Bu özelliği ise yanındaki Halikarnasos'un amfiyatrosundan esinlenilmiş. Mimari olarak organic formlarla şekillenen yapılar çevresine uyumlu bir özellik gösteriyor. Taş kaplı evlerin içleri güncel ihtiyaçlara yönelik malzemelerle döşenmiş. Her odada ise kendine özel banyosu bulunuyor. Castle Rock'taki evlerin ön ve yan bahçeleri ise Bodrum'un doğal kayalarına komşu. Projedeki her ev kendine ait özel bir havuza da sahip.

Sabah Emlak

www.monarch-court.com