12 / 08 / 2022

Çatalca'ya 22 derslikli ortaokul inşa ediliyor!

Çatalca'ya 22 derslikli ortaokul inşa ediliyor!

İstanbul Çatalca Belediyesi, Çanakça Mahallesi'nde depremde risk taşıması nedeniyle yıkılan okulun yerine 22 derslikli okul inşa ediyor.Çatalca Belediyesi tarafından Çanakça Mahallemizde depremde risk taşıyacağı tespit edilerek yıkılan okulun yerine 22 derslikli kapsamlı bir okul yapılıyor. Çatalca Belediyesi'nde yer alan habere göre; İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi tarafından yürütülen İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında hasarlı bulunarak yıkılan okulun yerine İstanbul Valiliği tarafından çok daha kapsamlı bir okul yapılıyor.

Çatalca ya 22 derslikli ortaokul inşa ediliyor!

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner konunun üzerinde hassasiyetle durarak okulun yapılması için gerekli birçok temas ve girişimlerde bulunurken İlçe Milli Eğitim Müdürü Tayfun Özyolcu ile işbirliği içerisinde süreci yakından takip ediyor.

Çanakça Mahallesi'nde ilk ve ortaokul olarak hizmet verecek okulun projesi tamamlandı.

Belediye tarafından okul için tahsis edilen, önceki okulunda yer aldığı alana yapılacak yeni okulumuz 22 derslikli olarak inşa edilecek. Okulda 3 anasınıfı, 3 laboratuvar, konferans salonu, güreş ve jimnastik salonları, kütüphane, destek eğitim sınıfı ve 3 adet beceri ve tasarım atölyesi yer alacak. 

Çatalca ya 22 derslikli ortaokul inşa ediliyor!

Çocuklarımız ve Eğitim Önceliğimizdir 

Çanakça Mahalle'sine inşa edilecek okulun hayırlı olmasını dileyen Başkan Mesut Üner, “Bizler için eğitim her şeyin üzerindedir. İlçemizde çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için onların geleceklerini en iyi şekilde hazırlamak için çalışıyoruz. Eğitim konusunda önemli projeler hayata geçirdik. Öğrencilerimize, konusunda uzman öğretmenlerimizle kurs verdiğimiz Sürekli Eğitim Merkezimiz, geçtiğimiz yıl gençlerimizin hayal ettikleri üniversitelere kavuşmasında önemli bir köprü görevi yerine getirdi. Çok sayıda gencimizin ve ailemizin mutluluğunu paylaştık. Yine ilçemizde tüm okullarımızın daima yanındayız, ihtiyaçları doğrultusunda belediyemiz her zaman destek olmaya devam edecektir.İstanbul Valiliğimizce depremde hasar gören binaların yıkılıp yerine yeniden yapılması projesi olan İSMEP kapsamında Çanakça Mahallemizdeki okulumuz yeniden yapılıyor. Daima bizlerden ve Çatalca’mızdan destek ve teveccühlerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere; Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’a, bölgemiz Milletvekillerine, İstanbul Valiliğimize, okulumuzun yapım aşamasına gelme sürecinde aynı heyecanla birlikte çalıştığımız Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş’e, AK Parti Çatalca İlçe Başkanımız Yusuf Aslan’a ve sevgili öğrencilerimiz için her zaman işbirliği içerisinde olduğumuz İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Okulumuzun şimdiden öğrencilerimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Çatalca'da 8 kaçak yapı yıkıldı!