16 / 08 / 2022

Çaya iki ayda üçüncü zam geldi! İşte 6 Temmuz 2022 A-101'deki çay fiyatları

Çaya iki ayda üçüncü zam geldi! İşte 6 Temmuz 2022 A-101'deki çay fiyatları

Türkiye'de sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alan çaya iki ayda üç kez zam geldi. Durum böyle olunca vatandaşlar da marketlerdeki çay fiyatlarını merak etmeye başladı. İşte A-101'de satılan çayların fiyatları...Ülkemizde enflasyon her alanda kendisini göstermeye devam ediyor. Enflasyonun ağır yük bindirdiği alanlardan biri de gıda. Ülkemizde en çok tüketilen içeceklerin başında gelen çaya gelen zamlar ise vatandaşı adeta perişan ediyor. 

ÇAYDA FİYAT ARTIŞI SÜRÜYOR

Mayıs ortasında yüzde 43.7 zamlanan çayda fiyat artışı sürüyor. Geçen hafta fiyatı yüzde 2.5 artan çaya bugün de yüzde 9.5'lik bir zam daha geldi.
 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.