14 / 08 / 2022

ÇAYKUR'un 3 günde satın aldığı yaş çay miktarı açıklandı

ÇAYKUR'un 3 günde satın aldığı yaş çay miktarı açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sene yaş çayın kilogramının 7 lira olacağını açıkladı. Destekleme alımlarıyla birlikte belirlenen bu fiyat bazı çay üretcileri tarafından tepkiyle karşılanırken ÇAYKUR'un 3 günde aldığı miktar da belli oldu.KURU ÇAYA DA ZAM GELDİ

Geçtiğimiz yıl yaş çay alım fiyatı kilogramda 3,87 liraydı. Bu yıl yaş çay alımlarında uygulanacak taban fiyatı yüzde 73’ün üzerinde bir artışla 6 lira 70 kuruşa, kilogramda 13 kuruş olan destekleme fiyatını yüzde 130 üzerinde artışla 30 kuruşa çıktı. Böylece üreticiler çaylarını geçen yıla göre destekleme ile birlikte ortalaması yüzde 75’e gelen bir artışla kilogramı 7 liradan fabrikaya satabilecek.

Yaş çayda yapılan fiyat artışlaru çay fiyatlarının da zamlanmasına neden oldu. 

Çay fiyatları zam sonrası zincir marketlerde güncellendi! BİM, ŞOK, A101, Migros, Carrefoursa 18 Mayıs fiyat listesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin'in emekli maaşı ve asgari ücret zammı açıklamasındaki rakam değişiyor

Renault Megane'da 170 bin liralık indirim 462 bin liradan aşağı düşüyor! 20 Mayıs fiyat listesi

Benzine büyük indirim tarihi belli oldu! Zamlarla bunalan sürücüler bir nebze de olsa rahatlayacak

lyonların beklediği TOKİ'den ucuz ve indirimli konut projesinin tarihi belli oldu! İl il açıklandı

 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.