01 / 07 / 2022

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin'in emekli maaşı ve asgari ücret zammı açıklamasındaki rakam değişiyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin'in emekli maaşı ve asgari ücret zammı açıklamasındaki rakam değişiyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek gösterge çalışmalarını bitirdiklerini açıkladı. Bakan Bilgin ayrıca, “Ücretlilerimizin enflasyon karşısındaki kayıplarını giderecek çalışmalar Temmuz’da da yapacağımız düzenlemeler var” dedi.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in emekli maaşı, asgari ücret zammı, memurlara 3600 ek gösterge çalışmalarına yönelik verdiği müjdelerin ilki 1 Mayıs'ta açıklanacaktı. Bakan Bilgin, "Sayın Cumhurbaşkanımız 1 Mayıs'ta kamuoyuna duyuracaktır" dedi. 1 Mayıs geldiğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, detaylı bir açıklama yapmadı.

Erdoğan 1 Mayıs'ta işçilerin bayramını kutlamakla yetindi. 

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin emekli maaşlarına bir seferlik bir zam yerine yıl boyunca geçerli olacak bir zam modeli üzerinde çalıştıklarını ifade etmiş şu ifadeleri kullanmıştı:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin in emekli maaşı ve asgari ücret zammı açıklamasındaki rakam değişiyor

Temmuz ayında bir sürprizimiz olacak, en düşük emekli maaşı artacak. Detayları 1 Mayıs'ta açıklayacağım. Bin 100 liralık ikramiyeyi biz 400 lira artırmış olsaydık bunun tek seferde maliyeti 10 milyar lira olacaktı ve sadece tek seferlik bir uygulama olacaktı. Biz şimdiki düzenleme ile yaklaşık 13 milyar liralık bir maliyet oluşturacağız. Bunun biraz üzerinde ama devamlı olan bir düzenleme olacak. Emekli maaşı yıl boyunca yüksek olmuş olacak.

 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.