10 / 08 / 2022

asgari ücret zamları

asgari ücret zamları

Temmuz ayında asgari ücrete yapılan ek zam sonrasında maaşlara yüzde 30 zam müjdesi geldi. İmzalar atıldı. Asgari ücrete yapılan Temmuz zammıyla birlikte maaşlar 5 bin 500 liraya yükselmişti. Söz konusu maaşlara çalışan işçilere yüzde 30 zam daha yapıldı. İşte detaylar..

Asgari ücrette sürpriz dolar etkisi! Dövizdeki artış maaşlara yansıdı

Asgari ücrete yılbaşında yapılan yüzde 50'lik zam dolar kurundaki hareketlilik ve enflasyon nedeniyle 6 ayda alım gücünü kaybetti. Hükümetin asgari ücretliyi enflasyona karşı ezdirmeyeceğiz açıklamalarının gölgesindeki maaşların akıbeti belli oldu. İşte dikkat çeken rakamlar..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin'in emekli maaşı ve asgari ücret zammı açıklamasındaki rakam değişiyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek gösterge çalışmalarını bitirdiklerini açıkladı. Bakan Bilgin ayrıca, “Ücretlilerimizin enflasyon karşısındaki kayıplarını giderecek çalışmalar Temmuz’da da yapacağımız düzenlemeler var” dedi.

Ünlü ekonomist asgari ücretine ek zam bekleyen çalışanlara kötü haberi verdi!

Asgari ücrete ek zam konusu ekonomi gündemini en çok meşgul eden konuların başında geliyor. Temmuz ayına kadar milyonlar asgari ücrete ek zam konusunu yakından takip edecek. Hükümet peş peşe açıklama yapıyor ama bir detay herkesin canını fena halde sıkabilir.

Asgari ücrette kim? Ne kadar zam istiyor?

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren asgari ücretin açıklanacağı tarih belli oldu. Peki asgari ücrette kim? Ne kadar zam istiyor?

Öğrencilere asgari ücret tutarında burs imkanı! İşte detaylar!

Öğrencilere yeni burs imkanı. Asgari ücret tutarında burs öğrencilere verilecek. İşte detaylar!

İki asgari ücret ödenecek! Her ay hesaplarda! İşte detaylar!

İki asgari ücret tutarında ödeme hesaplara yatırılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı çalışmaya başladı. İşte detaylar!

Binlerce vatandaş mağdur olmuştu! Asgari ücret ve EYT'den sonra sırada o kesim var 

Asgari ücret ile EYT probleminden sonra sırada o kesim bulunuyor. Sigorta süreleri nedeniyle harekete geçen staj mağdurları da borçlanma imkanı talep etmekte. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Zamlı asgari ücret hangi ay yatacak? Milyonlar bu tarihi bekliyordu! Zamlı asgari ücrette son dakika! 

Milyonlarca vatandaş "2022 zamlı asgari ücret hangi ay yatırılacak?, Zamlı asgari ücret Ağustos'ta mı yatacak?, Temmuz'da asgari ücret kaç lira yatırılacak?' gibi soruların yanıtlarını araştırmaya başladı. İşte zamlı asgari ücretin ödeneceği o tarih...

Milyonlarca işçinin gözü kulağı bu haberde! Asgari ücret zammı maaşlara ne zaman yansıyacak?

Milyonlarca işçi asgari ücrete temmuz ayında yapılan ara zammın maaşına ne zaman yansıyacağını merak ediyor. Emekçiler, ¨Asgari ücrete yapılan ara zam maaşıma ne zaman yansıyacak?¨ sorusuna cevap arıyor. Peki asgari ücret zammı maaşlara ne zaman yansıyacak? İşte detaylar…

Asgari ücret zammı maaşlara ne zaman yansıyacak? Ara zamlı asgari ücret ne zaman yatırılacak?

Milyonlarca emekçi asgari ücrete yapılan ara zammın maaşlara ne zaman yansıyacağını merak ediyor. Milyonlar, ¨Asgari ücrete ara zammı maaşıma ne zaman yansıyacak?¨ sorusunun yanıtını arıyor. Peki, ara zamlı asgari ücret maaşlara ne zaman yansıyacak? İşte detaylar…

Ara zamlı asgari ücret ne zaman yatırılacak? Asgari ücrete yapılan ara zam maaşlara ne zaman yansıyacak?

Milyonlarca çalışan ara zammın maaşlara ne zaman yansıyacağını merak ediyor. Çalışanlar, ¨Asgari ücrete yapılan ara zam maaşıma ne zaman yansıyacak?¨ sorusunun cevabını arıyor. Peki, ara zamlı asgari ücret çalışanların hesaplarına ne zaman yatacak? İşte detaylar…

Asgari ücret zammı maaşa ne zaman yansıyacak? Zamlı asgari ücret ne zaman ödenecek?

Milyonlarca vatandaş, şimdilerde ¨Zamlı asgari ücret ne zaman ödenecek? Yeni asgari ücret zammı ne zaman yatacak? Asgari ücret zammı ne zaman yansıyacak?¨ sorularının cevabını araştırıyor. Peki, yeni asgari ücret ne zaman yatacak? İşte detaylar…

Zamlı asgari ücret Temmuz'da yatacak mı? Zamlı asgari ücretin yatacağı tarih belli oldu mu? 

Milyonlara asgari ücretli çalışan Cuma günü gelen zam haberinin ardından zamlı asgari ücretin ne zaman yatırılacağını araştırıyor. Peki zamlı asgari ücret ne zaman yatırılacak? Zamlı asgari ücret Temmuz'da mı Ağustos'ta mı ödenecek? İşte milyonların merak ettiği zamlı asgari ücretle ilgili her şey..

İktidarın üst düzey yetkilisinden asgari ücret zammı ile ilgili yeni müjde! Esas zammı o zaman görün

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, yıl sonu asgari ücret zammı ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

2022 Temmuz yeni asgari ücret ne zaman geçerli olacak? Temmuz’da maaşlara zam yapılacak mı?

Yeni asgari ücret ara zammının ne zaman geçerli olacağını vatandaşlar araştırmaya başladı. İşte 2022 Temmuz yeni asgari zammının geçerli olacağı tarih!

Asgari ücret zammından sonra bir flaş gelişme daha

Türkiye'de asgari ücret 5 bin 500 TL'ye yükseltildi. Zamdan sonra flaş bir gelişme daha yaşandı. Asgari ücretlerle birlikte işsizlik ödeneği gibi birçok kalemde de artış mecburi duruma geldi.

Asgari ücret 5500 lira olunca o maaşlarda da artış yaşandı. İşte tam liste

Asgari ücret rakamının 5500 TL olmasıyla birlikte birçok kalemde de artış yaşandı. İşte detaylar…

asgari ücret zamları Haberi

asgari ücret zamları

Milyonlarca çalışana Temmuz ayında yapılan ek zammın ardından maaşlar 5 bin 500 liraya yükseltilmişti. Bugün yapılan görüşmeler sonrasında asgari ücrete ek yüzde 30 zam maaşlara yansıyacak. Zamlı maaşlar Temmuz'dan itibaren hesaplara yatacak. En yüksek maaş 7 bin 150 liraya yükselecek. Kargo şirketlerinde çalışanlar yaptıkları işe ve kıdemlerine göre asgari 5 bin 500 lirayla 7 bin 500 lira skalasında bir maaş alabiliyor.

İşte güncel zamlarla ilgili son dakika gelişmesi....

Tüm Taşıma İşçileri Sendikası (TÜMTİS), yıl başında yapılan toplu iş sözleşmelerine ek olarak yapılan protokollerle UPS, Aras Kargo ve DHL Lojistik'te çalışan işçilere yaklaşık yüzde 30 ek zam yapıldı.

TÜMTİS'ten maaşlara yapılan ek zamla ilgili yaptığı açıklamada, sendikanın örgütlü olduğu işyerlerinde ek ücret artışları sağlandığını imzalanan ek protokollerle kazanımlar güvence altına alındığını bildirdi.

Asgari ücrete yapılan ek...