CDB'den Türkiye Sınai Kalkınma Bankasına 200 milyon dolar kredi!

CDB'den Türkiye Sınai Kalkınma Bankasına 200 milyon dolar kredi!Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, Çin Kalkınma Bankası'ndan, Çin'in yürüttüğü 'Bir Kuşak Bir Yol Girişimi'kapsamında, 200 milyon dolar tutarında kredi temin ettiğini duyurdu.


Çin Kalkınma Bankası'nın (CDB) Türkiye'de verdiği ilk uzun vadeli kredi olma özelliğini taşıyan ve temin edilen kredi ile Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, Türkiye'deki üretim sanayi, KOBİ, enerji, altyapı, sağlık ve eğitim projelerini destekleyecek.
Sputniknews.com'da yayınlanan habere göre; İmzalanan kredi anlaşması ile ilgili bilgi veren TSKB Genel Müdürü Suat İnce, anlaşmanın uluslararası finans kuruluşlarının ve yatırımcıların güçlü Türkiye ekonomisine güvenin devam ettiğinin önemli bir göstergesi olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti:"Bugün imzaladığımız kredi anlaşması, CDB'nin Hazine ve Maliye Bakanlığı garantisi altında Türkiye'de bir bankaya sağladığı ilk kredi olma özelliğini taşıyor. CDB ile imzaladığımız bu ilk sözleşmeyle başlayan işbirliğimizin gelecek yıllarda da artarak devam edeceğine olan inancımız tamdır. Bu son kredi anlaşmamız da yine kapsayıcı ve sürdürülebilir finansman alanındaki çalışmalarımızı güçlendirmemizde önemli bir rol üstlenecek."dedi.