Çekmeköy Meydan Projesi ne zaman tamamlanacak?

Çekmeköy Meydan Projesi ne zaman tamamlanacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 26 Haziran'da ihaleye çıkardığı Çekmeköy Meydan Projesi'nde DK Mimarlık'ın imzası bulunuyor. 200 kişilik tiyatroya sahip olacak meydanın düzenlemesine 19 Ağustos 2013'te başlanmıştı...


Alemdağ Kültür Merkezi, Çekmeköy Spor Kompleksi, Kapalı Pazar Yeri, Hayır Çarşısı, Emekliler Kıraathanesi,Yeni Meydan gibi bir çok yeni eserin inşaatlarının devam ettiği Çekmeköy Meydan Projesi'nin ihalesi 26 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmıştı. 


Çekmeköy Meydan Projesi, Mehmet Akif Mahallesi içinde yapılıyor. DK Mimarlık'ın mimarisinde yer alan Çekmeköy Meydan Projesi'ne 19 Ağustos 2013 tarihinde başlanmıştı. Projenin bitiş tarihi ise 15 Ocak 2014 olarak belirlenmişti. Ancak proje henüz yeni yeni tamamlanıyor. 


Tamamlanma tarihi olarak net bilgi verilmeyen Çekmeköy Meydan Projesi, 1400 metrekarelik sert zemin ve 1250 metrekarelik yeşil alana sahip. Meydan içinde oturma alanları, oyun alanları, fıskiyeli havuz, su yolları, şelale, sergi alanı ve 200 kişilik anfi tiyatro bulunacak.Çekmeköy Meydan Projesi ne zaman tamamlanacak?Çekmeköy Meydan Projesi ne zaman tamamlanacak?Çekmeköy Meydan Projesi ne zaman tamamlanacak?


Kübra GENÇ/Emlakkulisi.com