06 / 07 / 2022

Cep telefonu, akıllı saat, bilgisayarlarda yeni vergi zammı! Resmi gazetede yayımlandı! 26 Mayıs 2022 fiyat listesi...

Cep telefonu, akıllı saat, bilgisayarlarda yeni vergi zammı! Resmi gazetede yayımlandı! 26 Mayıs 2022 fiyat listesi...

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, TRT Bandrol vergisine zam yapıldı! TRT Bandrol vergisine yapılan zam ile beraber Cep telefonu, akıllı saat, bilgisayar ve tabletlerde fiyatlar yeniden yükselecek! İşte detaylar...Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, teknolojik ürünlere uygulanan TRT Bandrol Vergisi'ne, Cumhurbaşkanı kararıyla zam uygulandı! 

3500 TL altı en iyi 10 telefon! İşte 26 Nisan 2022 fiyat listesi...Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre; cep telefonlarında uygulanan vergi yüzde 10'dan 12'ye akıllı saatlerde uygulanan vergi yüzde 8'den 14'e arttırıldı. TRT Bandrol Vergisi bilgisayar ve tabletlerde yüzde 2'den 4'e yükselirken, kamera, radyoda yüzde 16 olarak kaldı. Üzerinde görsel ya da işitsel yayın alabilen cihazlar bulunan taşıtlara uygulanan TRT Bandrol Vergisi Yüzde 0,1-04'ten yüzde 0,2-0,8'e, uydu alıcıları, set üstü TV kutularında uygulanan vergi oranı yüzde 10'dan 12'ye yükseltildi! Diğer cihazlarda ( Navigasyon, radyolu kulaklık, radyo-tv eklentili kalem, banyo tertibatı, koşu bandı vb.) uygulanan TRT Bandrol Vergisi Yüzde 8'den 14'e arttırıldı! 

Peki, TRT Bandrol vergisine uygulanan zamdan sonra akıllı telefon, tablet ve bilgisayarların fiyatları ne kadar olacak? İşte dataylar...