Çukurova Balkon

Çevre Temizlik Vergisi ödeme! Son gün 31 Mayıs!

Çevre Temizlik Vergisi ödeme! Son gün 31 Mayıs! Çevre Temizlik Vergisi ödeme! Son gün 31 Mayıs!

Çevre Temizlik Vergisi 1. taksit ödemeleri için son gün 31 Mayıs. Buna göre, ödemelerinizi ay sonuna kadar yapmanız gerekiyor. Çevre Temizlik Vergisi ödeme için merak edilenler bu haberde...


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!31 Mayıs 2013 günü Çevre Temizlik Vergisi'nin 1. taksit ödemeleri doluyor. Söz konusu vergide 2. taksit ödemeleri ise 2 Aralık'ta. 


Ay sonuna kadar 1. taksit ödemelerinin yapılması gerektiği Çevre Temizlik Vergisi'ne; belediye sınırları ve mücavir alanlar içinde bulunan ve belediyelerin çevre temizlik hizmetlerinden yararlanan konut, işyeri ve diğer şekillerde kullanılan binalar tabi. 


Çevre Temizlik Vergisi ne kadar? 

Çevre Temizlik Vergisi ödeme için ay sonu sürenin dolduğunu belirttik. Peki Çevre Temizlik Vergisi ne kadar dersiniz? Konutlara ait çevre temizlik vergisi, su tüketim miktarı esas alınmak suretiyle metreküp başına büyükşehirlerde 24 kuruş, diğer yerlerde 19 kuruş olarak hesaplanıyor. İşyerleri ve diğer şekilde kullanılan binalara ait çevre temizlik vergisi ise büyükşehirlerde yüzde 25 artırımlı uygulanıyor. 


2013 yılı vergi takvimine buradan ulaşabilirsiniz. Şebnem BER/Emlakkulisi.com