CHP'den 2/B arazilerle ilgili açıklama!

CHP'den 2/B arazilerle ilgili açıklama! CHP'den 2/B arazilerle ilgili açıklama!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, "2/B araziler için önerilen fiyat yoksul köylünün ödeyebileceği bir fiyat değildir" dedi...CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 2/B arazileri hakkında açıklama yaptı.

Torun, yazılı açıklamasında, kamuoyunda 2/B arazisi olarak bilinen arazilerle ilgili değerlendirmede bulundu. Çiftçilerin yıllardır kullandıkları bu arazileri alamadığını ve arazi fiyatlarının indirileceği vaadinin de ortada kaldığını belirten Torun, arazilerin rayiç bedellerinin halkın gelir durumları gözetilerek belirlenmesi gerektiğini belirtti.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Torun, bu alanlarda tarımla uğraşan insanların bulundukları yerde istihdam edilmesinin, köyden kente göçün önlenmesi anlamında da büyük önem taşıdığını vurguladı.

Toruni "Ancak bu çiftçi kardeşlerimiz ellerindeki araziye sahip olmaz duruma gelmiştir, yıllardır işlediği arazinin tapusunu alamamaktadırlar. 2/B araziler için önerilen fiyat yoksul köylünün ödeyebileceği bir fiyat değildir. İnsanlar ilaç alamıyor, gübre alamıyor, nasıl arazi alsın?" ifadelerini kullandı.