12 / 08 / 2022

Çorlu Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin inşaatı tam gaz!

Çorlu Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin inşaatı tam gaz!

Kentteki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin inşaatını son sürat sürdürüyor.Gelişen ve büyüyen bir Tekirdağ için şehir genelinde tüm ilçelerde önemli projeler hayata geçirenTekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Hıdırağa Mahallesinde hayata geçirilen Çorlu ilçesi Otobüs Terminali inşaatı büyük bir hızla sürüyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Terminal inşaatını yerinde denetleyen ve çalışmaları yürüten firma yetkililerinden inşaatın son durumu ile ilgili bazı bilgiler alan Başkan Albayrak, "Çorlu'ya önemli bir katkı ve değer katacak olan Çorlu Şehirlerarası Otobüs Terminali inşaatımız büyük bir hızla ilerliyor. Otobüs terminalleri şehirlerin aynasıdır. O kente gelen insanları karşılayan ilk yerdir. Çorlu'nun en büyük eksikliklerinden biri olan, Çorlu'ya yakışan otobüs terminalimizi en kısa zamanda hizmete sunmak için çalışıyoruz. İnşaatımızda büyük mesafe kat ettik. Terminalimiz şimdiden tüm halkımıza hayırlı olsun" diye konuştu.

Hıdırağa Mahallesi sınırları içerisinde Çevre Yolu'na yakın bir konumda, 51 bin 84 metrekare alan üzerinde 17 bin 363 metrekare kapalı alan olacak şekilde yapılacak Çorlu Otobüs Terminali'nin inşaatı tamamlandığında, Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Çevre Yerleşkeler Terminali olmak üzere iki bölümden meydana gelecek. Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde 20 gişe, giden ve transit yolcu katında 30 peron, giden yolcu katında 10 peron ve 20 otobüs bekleme cebi bulunacak. Çevre Yerleşkeler Otobüs Terminali'nde ise 10 gişe yer alacak.

Çorlu Şehirlerarası Otobüs Terminali bünyesinde danışma, polis, zabıta noktaları, banka, ATM'ler, araç kiralama, PTT, kargo, emanet eşya büroları, 9 adet dükkân, sağlık birimi, kuaför, pastane, büfeler, otobüs bakım atölyesi, mescit, WC'ler, teknik hizmet birimleri, 110 araçlık misafir araç otoparkı, 26 araçlık servis, 32 araçlık işletme otoparkı ve taksi durağı da yer alacak.