DAP Holding 5 yıl içinde 13 milyar TL yatırım yapacak!

DAP Holding 5 yıl içinde 13 milyar TL yatırım yapacak! DAP Holding 5 yıl içinde 13 milyar TL yatırım yapacak!

Bu yıl arazi geliştirmeye odaklandıklarını ve 700 bin metrekare arsa geliştirdiklerini dile getiren DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, güçlü bir finansman yapısına sahip olduklarını dile getirdi.En son Emlak Konut GYO’nun Nişantaşı ve Çekmeköy olmak üzere 2.9 milyar lira değerinde iki ihalesini kazanan, ayrıca İstanbul ve İzmir’de 700 bin metrekarenin üzerinde arsa geliştiren DAP Holding, 5 yıl içinde 13 milyar TL’lik yatırım yapmayı planlıyor. 

Dünya Gazetesi'nden Yaşar Kuş'un haberine göre Emlak Konut GYO’dan son dönemde İstMarina, Validebağ gibi dev proje ihaleleri alıp, İstMarina’yı bitirip teslim ettiklerini ifade eden DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Validebağ’ı 2019’da teslim etmeyi planlıyoruz. Şimdi de Nişantaşı ve Çekmeköy’de farklı projelere imza atıp erkenden teslim etmeyi hedefliyoruz” dedi. 

Ziya Yılmaz, “Sadece son iki yılda 4 bin 600’ün üzerinde teslimat gerçekleştirdik. Bu en az inşaat süreci kadar kıymetli, özen gösterilmesi gereken bir konu. Tüketicide bazı yetersiz inşaat şirketleri yüzünden algı karışıklığı oluşmamalı” diye açıklama yaptı. 

Satış rekoru kırdı

2017’de satış rekorları kırarak 1.1 milyar TL ciro gerçekleştirdiklerini, 2018’i ise arazi geliştirme yılı olarak ilan ettiklerini hatırlatan Yılmaz, “İstanbul ve İzmir’de devam eden yatırımlara ek olarak, yaklaşık 2.9 milyar TL değerindeki Nişantaşı ve Çekmeköy ihalelerini kazanarak bu hedef doğrultusunda adım attık. Sahip olduğumuz güçlü finansal yapımızla gelecek 5 yılda toplam 13 milyar TL’lik bir yatırıma imza atarak ülkemize katma değer sağlamayı sürdüreceğiz” dedi.

Kartal sahilde, denize sıfır konumuyla 250 milyon euro yatırımla gerçekleşen İstMarina AVM’yi geçen mart ayında açtıklarını aktaran Yılmaz, “İst- Marina AVM 4’üncü nesil olarak tanımlanan, açık alanların da bulunduğu bir alışveriş merkezi. Kısa sürede İstanbulluların yeni buluşma noktası haline geldi. Yaklaşık 200 ticari ünite ile hizmet veren İstMarina, Dünyanın En İyi Karma Yaşam Projesi Ödülü’nü aldı. Bağdat Caddesi ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ortasında yer alıyor ve değeri her gün artan Kartal sahilinde konumlanıyor. Türkiye’nin içinden hızlı tren geçen ilk alışveriş ve yaşam merkezi” diye konuştu.