Dar gelirliye kiradan ucuz ev!

Dar gelirliye kiradan ucuz ev! Dar gelirliye kiradan ucuz ev!

Dar gelirliye kiradan ucuz ev fırsatı geliyor. Bu ay içinde tüm detayların Cumburbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağı yeni modelle dar gelirli ve asgari ücretli vatandaşlar 20 yıl vade ile ev sahibi olabilecek...Dar gelir ve asgari ücretli çalışan vatandaşlar kira öder gibi ev sahibi olabilecek. Dün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ve ev almak isteyen vatandaşın umudu olan yeni modelin içinde  TOKİ  de yer alacak. 

Dar gelirliye kiradan ucuz ev sisteminde, evlerin modelleri, şehirleri, uygulama şartları gibi tüm ayrıntıları bu ay bitmeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde özel bir programla vatandaşlara anlatılacak.

Dar gelirliye kiradan ucuz ev kampanyasında vade oranı 20 yıl olacak. Faiz oranlarının da yüzde 0,50 bandında olması bekleniyor. Yeni modelle her yıl en az 100 bin vatandaşın ev sahibi olması planlanıyor. 

Dar gelirliye kiradan ucuz ev modelinde Türkiye'de uygulanmış tarihin en düşük faiz oranını kullandırılacak. Bölyece ev almak isteyen vatandaş daha kolay ev sahibi olabilecek.

Dar gelirliye kiradan ucuz evin alternatif ödeme planları

200 bin TL'lik kredi için alternatif ödeme planı
Tutar : 200 bin TL
Faiz (Yüzde) : 0.50
Vade (Ay) : 240
Aylık taksit : 1.432 TL
Toplam ödeme :  343 bin 886 TL

100 bin TL'lik kredi için alternatif ödeme planı
Tutar : 100 bin TL
Faiz (Yüzde) : 0.50
Vade (Ay) : 240
Aylık taksit : 716 TL
Toplam ödeme :  171 bin 943 TL

Dar gelirliye ucuz konut kredisi kampanyası 7 soruda tüm detaylarıyla!