Demir-çelik arsa fiyatlarını altın yaptı

Demir-çelik arsa fiyatlarını altın yaptıHatay'ın Dörtyol ilçesinde kurulu İskenderun Demir Çelik Fabrikası'nın (İSDEMİR), gelecek yıl yassı mamule geçecek olması, ham maddesi yassı mamule dayalı firmaların yöreye ilgisini artırıyor.


İSDEMİR'deki modernizasyon ve yatırım çalışmaları, Dörtyol, İskenderun ve Payas beldesinden Osmaniye sınırına kadar olan bölgede sanayi tesisi kuracak yer bırakmadı. Tesisleri sınırlarına alan Dörtyol ilçesinin Sanayi ve Ticaret Odası'na kayıtlı üye sayısı ise bin 500'ü buldu.

FİYATLAR BEŞ KAT ARTTI

ODA Başkanı Cemal Talay, İSDEMİR, Akataşlar ve Rus firmasının 1.1 milyar dolarlık ortak demir çelik yatırımı ve BTC Hattı dikkate alındığında adeta yatırım cennetine dönüşen İskenderun Körfezi'nin yakın bir gelecekte bu kez istihdam cennetine dönüşmesini umut ettiklerini vurguladı. Yöre ekonomisinin şimdiden kalkındığını ve buna bağlı olarak arsa fiyatlarında da 10 katı artış olduğuna dikkat çeken Talay `Daha önce dönümü 10-15 bin YTL olan arsalar bugün 50-100 bin YTL'den satılıyor. Yörede sanayi tesisi kuracak arsa kalmadı' dedi