Denizli'de belgede sahtecilik operasyonu! Yapı denetim firması sahipleri tutuklandı!

Denizli'de belgede sahtecilik operasyonu! Yapı denetim firması sahipleri tutuklandı!

Denizli Merkezefendi Belediyesi'nde bir yapı denetim firması tarafından resmi belgede sahtecilik yaptığı gerekçesiyle başlatılan soruşturma kapsamında 3 kişi tutuklandı.


Denizli'de bir yapı denetim firması tarafından Merkezefendi Belediyesi'nde resmi belgede sahtecilik yaptığı gerekçesiyle başlatılan soruşturmada gözaltına alınan 8 zanlıdan 3'ü tutuklandı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Merkezefendi Belediyesi yetkilileri tarafından İmar Müdürlüğünde 2018-2019 yıllarında usulsüzlük yapıldığını iddia edilerek savcılığa suç duyusu yapıldı. 

Olayın ardından savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından bir yapı denetim firmasıyle ilgili gerçekleştirilen operasyonda 8 şüpheli yakalandı. 

Yapılan inceleme sonucunda, söz konusu firmanın yetkili ve çalışanlarının iskan ruhsatı almak için belediye çalışanlarının bilgisayar oturum şifrelerini temin ederek sisteme girdiklerini, hazırladıkları sahte evraklarla ödemeleri gereken harç ve diğer bedelleri ödemeden iskan ruhsatı alıp haksız kazanç elde ettikleri incelendi.

Zanlıların bu yöntem ile belediyeyi yaklaşık 552 bin lira zarara uğrattıkları ortaya çıktı. 

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye gönderildi.

Yapı denetim firmasında yetkili olan 3 zanlı "Resmi belgede sahtecilik ve kamu zararına nitelikli dolandırıcılık suçundan tutuklanırken, diğerleri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.