DHL, Avrupa Aktarma Merkezi'nin kapasitesini 2 katına çıkarıyor!

DHL, Avrupa Aktarma Merkezi'nin kapasitesini 2 katına çıkarıyor!

ULUSLARARASI lojistik ve hızlı hava taşımacılığında dünya lideri olan DHL Express, artan gönderi hacmini dikkate alarak Almanya'nın Leipzig şehrindeki Avrupa Aktarma Merkezi'nin kapasitesini 2 katına çıkarıyor...


ULUSLARARASI lojistik ve hızlı hava taşımacılığında dünya lideri olan DHL Express, artan gönderi hacmini dikkate alarak Almanya'nın Leipzig şehrindeki Avrupa Aktarma Merkezi'nin kapasitesini 2 katına çıkarıyor. Şirket, yaklaşık 44 bin m2 alana sahip ek depolama, tasnif ve hizmet alanı inşa etmek için 150 milyon Avroluk yatırım yapacak. 


Geçtiğimiz ay başlayan inşaat çalışmaları kapsamında, yeni bir gönderi tasnif sistemi de kurulacak. Yeni sistem ile aktarma merkezinin işleme kapasitesi yüzde 50 oranında artırılarak saatte 150 bin gönderinin üzerine çıkacak. Kapasitesi artırılmış yeni Avrupa Aktarma Merkezi'nin 2014 sonuna doğru hizmete girmesi planlanıyor. 


DHL Express Türkiye CEO'su Markus Reckling, geçtiğimiz yıl Türkiye'de, Trakya Bölgesi'nin gönderilerinin toplandığı Hadımköy Merkezi'nin kapasitesinin de 1 milyon Avro'luk yatırımla artırıldığını hatırlatarak, "Uluslararası ticaret artıkça DHL ağlanndaki gönderi hacimleri de artıyor. Leipzig'deki Avrupa Aktarma Merkezi, DHL ağının omurgasını oluşturan üç küresel aktanna merkezinden biridir. 


Müşterilerimizin ticaret hızlaımı artırma ve aynı zamanda dünya ticaretinin daha hızlı ve güvenli ilerlemesi adına tüm merkezlerimizde kapasite artırma ihtiyacı hissediyor ve bunu hayata geçiriyoruz. Yakın zamanda Türkiye'de çok önemli bir diğer hizmet merkezi olan  Ankara  Hizmet Merkezimizin de yeni artırılmış kapasitesi ile açılışını gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu. Yapılan çalışma ile Leipzig'de bulunan Avrupa Aktarma Merkezine, 40 bin m2 alana sahip yeni bir depo eklenirken, kamyonlar için bir park alanı ile yaklaşık 4 bin m2'lik ofis alanı da inşa edilecek. 


Ortadoğu