Dirinler Döküm Levent Marina'da restoran açacak!

Dirinler Döküm Levent Marina'da restoran açacak! Dirinler Döküm Levent Marina'da restoran açacak!

Dirinler Döküm, Turizm ve Liman İşletmeleri A.şž, bu yılın Haziran ayında TSKGV"nin Ankara Genel Merkezi"nde yapılan ve 4 firmanın katıldığı ihalede, ayda 61 bin 750 TL bedelle işletme hakkını 7 yıl süreyle kiralamıştı  

 Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı"ndan (TSKGV)  İzmir  Levent Marina Tesisleri"nin işletme hakkını 7 yıllığına kiralayan Dirinler Döküm, Turizm ve Liman İşletmeleri A.şž"nin Genel Müdürü Melih Dirin, 70 yat yanaşma kapasitesine sahip marinada, şubat ayı sonunda açılacak 8 restoran ve kafeterya ile kente yen ve nezih bir merkez kazandıracaklarını bildirdi.
               
Dirin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İzmir Körfezi"nin girişindeki İnciraltı çakalburnu mevkisindeki marinanın, deniz bölümünde çek çek yeri ile 70 yatın yanaşacağı bölümlerde tadilat çalışmasının tamamlandığını ve müşterilerin hizmetine girdiğini söyledi.
               
Marinanın kara bölümünde bulunan iş yerlerinin yedisinin butik işletme yapacak kişilere kiralandığını, birini de 'kaliteli bir et lokantası yapmak istediklerini' belirten Dirim, 'Bu iş yerinin kiralanmasında acele etmiyoruz. Türk, İtalyan, Fransız mutfağı ağırlıklı restoran ve kafeteryalarımız şžubat ayı sonunda hizmete girecek. Levent Marina"da yapılan düzenlemelerle kente yeni Balçova"ya nezih bir merkez kazandıracağız. Saat 02.00"ye kadar canlı, yaşanır, denizle içiçe bir yaşam bölgesi hazırlanmasına çaba gösteriyoruz 'dedi.
               
Bölgeyi merak eden yurttaşların zaman zaman gelip, marinayı gezdiklerini ifade eden Melih Dirin, şunları kaydetti:
               
'Bölgede daha önce projeye aykırı yapılar vardı. Bunlar yıkılarak, projeye uygun hale dönüştürüldü. Bu çalışmalarda Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali çalkaya"nın önemli desteğini gördük. Marina tam olarak hizmet vermeye başladığında burada yaklaşık 700-800 kişiye istihdam sağlayacak. 70 yatın marinada konaklaması, ihtiyaçlarını bölgeden sağlaması İzmir"in ekonomisine katkı getirecek. Marinayı tekne sahiplerinin gönül rahatlığıyla konaklayabileceği nezih bir mekan haline dönüştürdük. Deniz taksisi projemiz var. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile deniz taksisinin çalıştırılmasına yönelik görüşmelerde bulunacağız. Deniz taksisi ile körfezin iki yakasındaki Karşıyaka ile Güzelyalı"yı Göztepe"yi, İnciraltı"nı yakınlaştırmak istiyoruz. İnsanlarımızın daha kısa sürede deniz yolu ile belediyenin iskelelerini kullanarak bir yerden bir yere ulaşmasına aracılık etmek arzusundayız.'
               
İzmir"de amatör denizciliğin geliştirilmesi amacıyla yapılan ve kullanım hakkı 49 yıllığına Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı"na (TSKGV) verilen İzmir Levent Marina Tesisleri, 1987 yılında hizmete girdi.
               
İzmir"in kent içindeki tek marinası olan ve bünyesindeki restoran, eğlence mekanlarıyla sosyal yaşama renk katan bölge, işletmeciler ve TSKGV arasında yaşanan anlaşmazlıklar yüzünden uzun süredir bakımsız kalmıştı.
               
Dirinler Döküm, Turizm ve Liman İşletmeleri A.şž, bu yılın Haziran ayında TSKGV"nin  Ankara  Genel Merkezi"nde yapılan ve 4 firmanın katıldığı ihalede, ayda 61 bin 750 TL bedelle işletme hakkını 7 yıl süreyle kiralamıştı.
A.A

Basında yer alan diğer haberler:

İzmir'e yeni marina yatırımı

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'ndan (TSKGV) izmir Levent Marina Tesisleri'nin işletme hakkını 7 yıllığına kiralayan Dirinler Döküm, Turi; ve Liman işletmelerinin Genel Müdürü Melih Dirin, 70 yat yanaşma kapasitesine sahip marinada, şubat ayı sonunda açılacak 8 restoran ve kafeterya ile kente yenİ ve nezih bir merkez kazandıracaklarını bildirdi. Dirin, izmir Körfezi'nin girişindeki inciraltı çakalburnu mevkisindeki marinanın, deniz-bölümünde çek çek yeri ile 70 yatın yanaşacağı bölümlerde tadilat çalışmasının tamamlandığını ve müşterilerin hizmetine girdiğini söyledi
Bugün