25 / 05 / 2022

Diyarbakır'da satış memurluğundan 5 milyon 813 bin 184 TL'ye satılık ev ve dükkan!

Diyarbakır'da satış memurluğundan 5 milyon 813 bin 184 TL'ye satılık ev ve dükkan!

Diyarbakır İli Bismil İlçesi Akpınar Mahallesi ve Altıok Magallesi'nde yer alan dükkan ve ev Bismil Satış Memurluğu tarafından saat 14:00 ile 14:10 arasında ihaleye çıkıyor...Bismil Satış Memurluğu Diyarbakır İlii Bismil ilçesinde yer ala ev ve dükkan 5 milyon 813 bin 184 TL bedelle satıyor. Akpınar Mahallesi ve Altıok Mahallesinde yer alan dükkanların ilk satışı 28 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleşecek. İmar durumu açık olan dükkanın ikinci satış günü se 9 Eylül 2014 günü yapılacak.


Akpınar Mahallesi'nde yer alan taşınmaz kargir ev ve avlu olarak kullanılıyor. Ev, 5583 metrekare yüzölçümüne sahip.


İhale İlanı


T.C BİSMİL SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:


TAŞINMAZIN


Özellikleri : Diyarbakır Bismil'de yer alan dükkan ve ev 5 milyon 813 bin 184 TL bedelle satılacak.


İmar Durumu: Açık


Kıymeti. 5.813.184 TL


1. Satış Günü 28/08/2014 günü 


2. Satış Günü 09/09/2014 günü 


Satış Yeri: Bismil Adliyesi Yazı İşleri Müdür Odası


Satış şartları :


1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar SATIŞ MEMURLUĞUMUZA HİTAPLI KESİN VE SÜRESİZ banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi %0 5,69, KDV % 18, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.(Vergi, Harç oran ve cinslerinde yasal değişiklik yapılması halinde ilgili mevzuat uygulanacaktır.)


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/2802 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2014


(İİK m. 126)


(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.


İlanın tam metni için tıklayın