03 / 07 / 2022

Diyarbakır'da zarar gören yerler yeniden inşa edilecek!

Diyarbakır'da zarar gören yerler yeniden inşa edilecek!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker, Diyarbakır'da terör örgütü PKK mensuplarının saldırılarında zarar gören yerlerin inşa edileceğini söyledi.AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker, Diyarbakır'da terör örgütü PKK mensuplarının saldırılarında zarar gören yerlerin inşa edileceğini söyledi.


Eker, Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri'ndeki bayramlaşma töreninde, İslam aleminin barış ve huzura ihtiyacı olduğunu söyledi.


Terör örgütlerinin İslam aleminde yaptıkları saldırıların Müslümanları derin üzüntüye soktuğunu ifade eden Eker, terör örgütleriyle anladıkları dilden mücadelenin süreceğini belirtti.


Eker, terör örgütü PKK'nın dünyadaki birtakım karanlık odakların temsilcisi olduğunu ve onların emriyle saldırı gerçekleştirdiğine dikkati çekerek, şöyle konuştu:


"Allah bütün terör örgütlerinin şerrinden bu milleti ve Müslümanları korusun. Diyarbakır, Türkiye için çok önemli bir şehirdir. Diyarbakır'ın tarihte farklı inanç grupları ve etnik yapıların barış, huzur içerisinde el ele, gönül gönüle yaşadığı kadim bir merkezdir. Diyarbakır'da o yakılıp yıkılan yerler inşa edilecek. Vatandaşımızın zararı gideriliyor. İmarı büyük bir hızla tamamlanacak. Bunlarla ilgili Başbakanımızın talimatlarıyla tedbirler alındı. Başlangıç itibarıyla eşya kaybına uğrayan kardeşlerimizin hasarlarının en azından bir kısmının giderilmesiyle ilgili çalışmalar yapılıyor. İnşallah yaraları bir an önce sararız."


Törene, Eker'in yanı sıra AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Ebubekir Bal, Vali Yardımcısı Mehmet Demir, İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, AK Parti İl Başkanı Muhammed Akar, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.AA