Doğalgaz desteği başvurusu nasıl, nereye yapılır?

Doğalgaz desteği başvurusu nasıl, nereye yapılır?

Doğalgaz fiyatlarına gelen zamlardan sonra ödeme yapmakta zorluk çeken vatandaşlara devlet tarafından destek verilecek.Doğalgaz faturalarını ödemede güçlük çeken vatandaşlar için devlet ödeme konusunda destek verecek. Doğalgaz desteği ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Görüldüğü gibi vatandaşımızı fiyat artışına yönelik ezdirmemeyi sürdürüyoruz. Vatandaşlara kömür yardımını doğalgaz desteği olarak da verebileceği haberini sizlerle paylaşmak istiyorum." dedi.

A Haber'de yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından sonra bu destekten yararlanmak isteyen binlerce vatandaş Doğalgaz yardımı nasıl alınır? Doğalgaz desteği başvurusu nasıl yapılır? 2022 doğalgaz parası kaç lira?  sorularını cevaplarını araştırıyor. Peki; doğalgaz desteği başvurusu nasıl  ve nereye yapılır? İşte tüm merak edilenler...

Doğalgaz desteği başvurusu nasıl, nereye yapılır?

DOĞALGAZ YARDIMI NASIL ALINIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahiplerine kömür yardımı kadar doğalgaz desteği de sağlanacağını belirterek, "Evinde doğalgaz kullanıyorsa kota miktar olarak ona göre doğalgaz ücretine yardımcı olacağız" dedi.

Doğalgaz desteği başvurusu nasıl, nereye yapılır?

DOĞALGAZ DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bakanlık olarak yapılacak doğalgaz yardımının detaylarını da anlatan Bakan Derya Yanık, "Sağladığımız kömür yardımı kadar doğalgaz desteği sağlamış olacağız. Evinde doğalgaz kullanıyorsa kota miktar olarak ona göre doğalgaz ücretine yardımcı olacağız. Normal şartlarda diğer sosyal yardım ödemelerinde PTT aracılığıyla ya da kart dağıtarak yardımda bulunduk. Burada fatura olduğu için ödeme noktalarıyla anlaşılır, faturayı biz mi yatırırız ya da biz mi vatandaşlara yatırırız daha netleşmedi. Ama biz bu hizmeti vatandaşımıza ulaştıracağız" dedi.

Elektrik ve doğalgaz yardımı resmen başladı!

Doğalgaza yüzde 25 zam geldi!Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.