19 / 08 / 2022

Doğalgaza yüzde 18 zam geldi! İşte yeni tarife tablosu!

Doğalgaza yüzde 18 zam geldi! İşte yeni tarife tablosu!

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen doğalgazda elektrik üretim amaçlı tarifeye yüzde 18,3'lük zam yapıldı.Son zamanlarda sık sık gündeme gelen doğalgazda Mart 2022'de mesken ve sanayi aboneleri için geçerli tarife sabit bırakıldı ancak yaşanan gelişmelere göre, elektrik üretim amaçlı tarifeye yüzde 18,3'lük bir zam yapıldı.

Bloomberg HT'nin aktardığına göre, Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) internet sitesinde milyonlarca kişi tarafından merak edilen Mart 2022'ye ilişkin tarife tablosu yayımlandı.

Doğalgaza yüzde 18 zam geldi! İşte yeni tarife tablosu!

Merakla beklenen tabloya göre,  Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine Mart 2022'de uygulayacağı satış fiyatı sabit bırakıldı ve 1000 metreküp doğal gaz için 1.860 TL şeklinde oldu. Açıklanan detaylara göre, sanayi abonelerinin tarifesinde de 1000 metreküp gazın fiyatı 6 bin 300 TL şeklinde kayda geçti.

Yine resmi olarak açıklanan verilere göre, elektrik üretim amaçlı tarife de yüzde 18,3 arttı ve 1000 metreküp doğal gaz için 7 bin 450 TL'ye yükseldi. Son zamanlarda sık sık gündeme gelen doğal gazda fiyat tarifeleri aylık şekilde hesaplanıyor.

Avrupa'daki doğalgaz faturalarına savaş krizi yansıyacak!Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.