02 / 07 / 2022

Dolar geldiği yeri unutmaz diyerek korkunç rakamı açıkladı: Piyasada 16 lira değil bakın kaç lira?

Dolar geldiği yeri unutmaz diyerek korkunç rakamı açıkladı: Piyasada 16 lira değil bakın kaç lira?

Dolar piyasada 16 lirayı zorluyor ekonomistler ise resmi verilerin dışında piyasada gelişen son dolar hareketliliğini "şaşırtan açıklamalarla" yorumluyor. Herkes bunu konuşuyor. Piyasada satılan dolarla açıklanan dolar fiyatları arasında kaç lira fark var! İşte detaylar..



Döviz kurlarındaki yükseliş bu hafta da devam etti. Güne 15,94 TL’den güne başlayan dolar, öğlen saatlerinde 15,95 sınırını aştı ve gün sonunda biraz gerileyerek haftayı 15,90 TL’den kapattı. Euro ise haftayı 16,79 TL seviyesinden tamamladı.

Türk lirası, ay başından bu yana dolar karşısında değer kaybediyor. Dolar, iki hafta önceye kadar, yaklaşık iki ay boyunca 14,5-15,00 arasında yatay bir seyir izlemişti. Dolar kuru, bu sabah itibarıyla 15,95 TL’den piyasada el değiştiriyordu. Öğlen saatlerine kadar yükselişini sürdürerek 15,98 TL seviyesine kadar çıkan dolar, resmi işlem saatinin sonunda 15,90 TL’ye geriledi.

Dolar haftaya 15,63 TL, euro da 16,33 TL seviyesinden başlamıştı.



Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.