09 / 12 / 2022

Dolar kahini Selçuk Geçer bombayı patlattı, 1 Ekim'e işaret etti!

Dolar kahini Selçuk Geçer bombayı patlattı, 1 Ekim'e işaret etti!

Doların durdurulamaz yükselişi devam ederken, ünlü ekonomist Selçuk Geçer 1 Ekim tarihini işaret ederek çok önemli uyarılar yaptı.Amerikan Merkez Bankası FED'in 75 baz puan faiz artırımı gerçekleştirmesinin ardından dolar kuru yükselişini hızlandırdı.

Bu gelişmenin ardından yatırımcılar tekrar dolara yönelirken, deneyimli ekonomist Selçuk Geçer'den gündeme ilişkin çok önemli açıklamalar geldi.

 Türkiye'de yaşanan enflasyon sorunu nedeniyle birçok kişi parasının değerini koruyabilmek paralarını döviz ve altın hesaplarına yatırıyor. Ülkemizde oluşan sorun nedeniyle her ay daha yüksek seviyelere çıkan enflasyon sonrasında vatandaşlar ceplerindeki parayı da düşünmek zorunda kalıyor. 

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer tarafından yapılan yorumlarla birlikte önümüzdeki dönem içerisinde dolar fiyatlarının ne yönde seyredeceği tahmin edildi. Ekonomist tarafından yapılan yorumlarla birlikte güncel piyasa durumları ve dünyadaki gelişmeler yatırımcılara anlatıldı.

Dolar kahini Selçuk Geçer bombayı patlattı, 1 Ekim e işaret etti!

"Yüzde 100'lük Bir Hareket Gelebilir"

Önümüzdeki süreçte büyük kırılmaların ve değişik süreçlerin içerisine girileceğini belirten ünlü ekonomist Selçuk Geçer, "Bu dış ticaret açığı ile bu kısa vadeli borçlarla dolar kıtlığıyla önümüzdeki çok agresif hareketleri görebiliriz. Yükselmelerden bahsetmiyorum. Net bir kırılma ile karşılaşabilir. yüzde 100'lük bir hareket gelebilir. Bu kaçınılmaz." ifadelerini kullandı.

Dolar kurunun yukarı yönlü hareketine devam edeceğini belirten ekonomi yorumcusu Selçuk Geçer, önümüzdeki aylarda anlık artışlar gerçekleşebileceğini ve vatandaşların ceplerindeki parayı koruma altına almaları gerektiğini belirtti. Belirtilen bu anlık patlamalar, dünyada ve ülkemizde alınan bazı konular sonrasında ortaya çıkabilir. 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön