Donald Trump'ın emlak şirketleri 1,17 milyar dolar zarar etmiş!

Donald Trump'ın emlak şirketleri 1,17 milyar dolar zarar etmiş!

New York Times gazetesi, ABD Başkanı Trump'ın 1985-1994 yıllarında 1,17 milyar dolar zarara uğradığını iddia etti. Trump ise 1980'li ve 90'lı yıllarda, emlak işiyle uğraşan herkesin zarar kayıtlarının olduğunu savundu.


Amerikan New York Times gazetesi, ABD Başkanı Donald Trump'ın emlak şirketlerinin 1985-1994 yıllarında 1,17 milyar dolar zarara uğradığını öne sürdü.

Yeni Şafak Gazetesi'nde yer alan habere göre; ABD'de Başkan Trump'ın vergi iade kayıtlarını açıklamaması tartışmaları devam ederken yeni bir iddia daha ortaya atıldı. İddialara göre; New York Times, Trump'ın vergi kayıtlarına ulaştı.

Trump'ın emlak şirketleri, 1985-1994 döneminde 1,17 milyar dolar zarara uğradı. Trump, bu zarar kaydı sayesinde söz konusu yıllarda gelir vergisi ödemekten de muaf tutuldu.

''Bunu tüm emlakçılar yapıyordu''

Trump ise sürekli "yalan haberler" yapmakla suçladığı New York Times'ın haberine Twitter hesabından açıklama yaptı.

1980'li ve 90'lı yıllarda, emlak işiyle uğraşanların hepsinin zarar kayıtlarının olduğunu ifade eden Trump, "O yıllarda herkes vergi nedeniyle, kendini zarara uğramış gibi gösteriyordu. Bunu tüm emlakçılar yapıyordu ve daha sonra bankalarla yeniden masaya oturuyordu. Bu bir spor gibiydi'' açıklamalasında bulundu.

Haberde, Trump'ın kendi mirasını kendisi oluşturduğu iddialarının aksine, babasından dolayı uzun zamandır büyük bir mirasın sahibi olduğu kaydedilerek, Trump'ın 3 yaşına kadar 200 bin doların sahibi, 8 yaşında milyoner, 40'lı ve 50'li yaşlarında ise yılda 5 milyon doların sahibi olduğu ifade edilmişti.