Dünyanın en iyi 10 ağaç ev oteli!

Dünyanın en iyi 10 ağaç ev oteli! Dünyanın en iyi 10 ağaç ev oteli!

Yeşilliklerin arasında yer alan ağaç ev oteller, farklı bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler için mükemmel bir seçenek sunuyor. İşte ağaç ev otellerinin en iyileri...


Yeşilliklerin arasında bulunan doğayla iç içe olan ağaç ev oteller, farklı bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler için mükemmel bir seçenek sunuyor. Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre, konfordan ve lüksten ödün vermeyip doğanın mucizelerini yaşamanızı sağlayan ağaç ev otellerinin en iyileri...

1- Treehotel, İsveç

İsveç Laponya'nın uzak bölümlerinde bulunan Treehotel, İskandinav tasarımı ağaç evleriyle şehir hayatından ve stresten uzaklaşmak için gelebileceğiniz en güzel otellerden biri oluyor.

2- Post Ranch Inn, Amerika

Dağların içinde yer akan Post Ranch Inn, ağaçlarla çevrilerek görenleri büyülüyor. Geri dönüştürülmüş malzemelerle tasarlanan, çevre dostu otelin gün batımı manzarası izleyenleri kendinden vazgeçiremiyor.

3- Keemala, Phuket, Tayland

Phuket Adası'nın doğal ortamının içerisinde bulunan Keemala, Kamala Köyü ve Andaman Denizi'nin muhteşem görünümünü sunuyor. Büyüleyici gür ormanlıklar arasında tatilinizi yapıp kendinizi harikalar diyarında gibi hissedebilirsiniz.

4- Tsala Treetop Lodge, Güney Afrika

Nefes kesici güzelliğe sahip Plettenberg Bay'e bakan Tsala Treetop Lodge, Garden Route'un tam kalbinde bulunuyor. Sadece dünyanın en güzel manzaraya sahip otellerinden biri değil, aynı zamanda kendini şımartmak isteyenler için mükemmel bir otel olarak biliniyor.

5- Chewton Glen, İngiltere

Doğayı en iyi şekilde hissetmek için cam duvarlarla tasarlanmış olan Chewton Glen, listenin en lüks otellerinden biri oluyor. Sıcak renklerle tasarlanmış odaları ile kendinizi rüyada hissedeceksiniz.

6- Hapuku Lodge + Tree Houses, Yeni Zelanda

Dağlarla denizin arasında büyüleyici Kaikaoura ve Büyük Okyanus manzaralı Hapuku Lodge, konuklarına eşsiz bir konfor imkanı sunuyor.

7- Beyond Lake Manyara Tree Lodge, Tanzanya

Vahşi yaşamı konuklarına yaşatmayı planlayan Beyond Lake Manyara Tree Lodge, Tanzanya'da bulunuyor. Ayrıcalıklı ve olağanüstü bir yolculuğu çıkmak isteyenler için mutlaka görülmesi gereken otellerden biri oluyor.

8- Wilderness Safaris Bisate Lodge, Ruanda

Wilderness Safari, Volcanoes Ulusal Parkı'nın yakınında bulunuyor. Çevreye duyarlı ilkelere bağlı kalınarak tasarlanan otelin yakınındaki ulusal parkta goril gruplarından biriyle karşılaşmak eşsiz bir deneyim olacak.

9- Four Seasons Tented Camp Golden Triangle, Tayland

Tayland'da Golden Triangle bölgesinde konumlanan Four Seasons Tented Camp Golden Triangle farklı deneyimler yaşamanız için tasarlanmış harika bir otel. Doğaya meraklı biriyseniz eğer Four Seasons'ın alışılmış konforunda filleri doğal ortamlarında görme şansını yakalayabilirsiniz.

10- Ivory Lodge, Lion Sands Game Reserve, Güney Afrika

Doğal malzemelerle inşa edilmiş Lion Sands, modern iç ve dış tasarımıyla yeşillerin arasında huzur arayanlara özel tasarlanmış. Villaların her biri adını yerli kuşlardan alıyor.