Düşük faiz oranlı konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Düşük faiz oranlı konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? Düşük faiz oranlı konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Ev satışlarında rekor kırılırken konut sahibi olmak isteyenler de düşük faizli konut kredisi şartlarını araştırıyor. Peki konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? Başvuru için gerekenler neler?Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar konut kredisi ile ilgili son dakika gelişmelerini merak ediyor. Tarihin en düşük faiz oranlı konut kredisi Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası tarafından hayata geçirildi. Ev satışlarında rekor kırılırken konut sahibi olmak isteyenler de düşük faizli konut kredisi şartlarını araştırıyor. Peki konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? Başvuru için gerekenler neler?

KONUT KREDİSİ BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Yeni Asır'da yer alan habere göre; 2 Haziran'da başlayan konut kredisi başvuruları, Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası şubelerinden gerçekleştiriliyor.

Avantajlı faiz oranları ile kullanılabilecek konut kredileri ister aylık eşit taksitlerle, ister 12 aya kadar ödemesiz dönem fırsatı ile 15 yıla varan vadede, yüzde 10'dan başlayan, düşük peşinat oranı ile faydalanılabilecek.

TARİHİ REKOR KIRILDI

Kamu bankalarının düşük oranlı destek kredisi başta olmak üzere sektörel kampanyalar ve normalleşme adımları Haziran'da konut satışlarında rekorların görülmesini sağladı.

Geçen ay, 192 bin adetle en yüksek Haziran ayı konut satış rakamı ve 102 bin adetle tüm zamanların en yüksek ipotekli satışı kaydedildi. 

TÜİK Konut Satış İstatistikleri verilerine göre, haziranda konut satışları yıllık bazda yüzde 209,7 artış göstererek 190 bin 12'ye, ipotekli konut satışları da yüzde 1.286,9 çıkarak 101 bin 504'e ulaştı ve tüm zamanların en yüksek verileri oldu.

Kamu bankalarının düşük oranlı destek kredisi başta olmak üzere normalleşme adımları ile sektörel kampanyaları konut satışlarında söz konusu rekorların görülmesine sebep oldu. 

Daha önce aylık bazda en yüksek Haziran satış adedi 2018'de 119 bin adet olarak görülmüştü. Tüm zamanların ipotekli satış rekoru ise Eylül 2019'da 57 bin 219 adetle rekora ulaşmıştı. 

0.64 faizli konut kredisi ne zaman bitecek?

300 bin TL'lik konut kredisinin taksitleri ne oldu?