Düzce Gölyaka Devlet Hastanesi açıldı!

Düzce Gölyaka Devlet Hastanesi açıldı! Düzce Gölyaka Devlet Hastanesi açıldı!

Gölyaka ilçesinde yapımı tamamlanan Gölyaka Devlet Hastanesi açılışına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Düzce Valisi Ali İhsan Su, Milletvekilleri İbrahim korkmaz, Fevai Arslan, Osman Çakır, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı...
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Düzce’nin Gölyaka ilçesinde yapımı tamamlanan hastaneyi hizmete açtı.


Gölyaka ilçesinde yapımı tamamlanan Gölyaka Devlet Hastanesi açılışına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Düzce Valisi Ali İhsan Su, Milletvekilleri İbrahim korkmaz, Fevai Arslan, Osman Çakır, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.


Bakan Ayşenur İslam, sağlık alanında Türkiye’nin çağ atladığını belirterek, “Birçok ülke sağlık alında yaptığımız çalışları kendilerine örnek olarak alıyor. 10 yıl öncesini hatırlayan arkadaşlar geçmişle bu günün kıyaslamasını yapabilir. Çağ dışı uygulamaları, kuyrukları unutmadık. Ak Parti ile bunlar tarihe karıştı” dedi.


İslam, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı çalışmalarından bahsederek, “2,5 yıl önce kurulmuş olan bir bakanlığız. Bizde Aile Hekimliği gibi önemli bir projeyi hayata geçireceğiz. Aile Destek Projesi ile ihtiyacı olan her aileye sosyal danışmanı olacak. Bu proje ile ailelerin sıkıntılarını sorunlarını çözeceğiz” dedi.


Bakan Ayşenur İslam son olarak kendisinin Sakarya milletvekili olduğunu belirterek, “Eğer kabul ederseniz Düzce’nin ablası olmaya talibim” dedi. İslam’ın bu konuşması izleyenlerden büyük alkış aldı.


Düzce İl Halk Sağlığı Müdürü Rıfat Poyraz, hastanenin teknik özellikleri hakkında bilgiler verdi.


Milletvekili Osman Çakır, AK Parti iktidarı döneminde Düzce’de 5 milyar TL’lik harcama yapıldığını bunun aslan payının alışıma harcandığını söyledi. Milletvekili Fevai Arslan, 12 yaldır devam eden hizmetlerin bir örneğinin Gölyaka’da ortaya konduğunu belirterek, “Sağlık çok önemli. Biz sağlığın önemini kaybettiğimizde anlıyoruz. Bu anlamda sağlık alanında yapılan yatırımlarda çok önemli. AK Parti iktidarı döneminde sağlık alanında önemli yatırımlar yapıldı. Bunların bir örneği de burada yapılan hastane” dedi.


Düzce Valisi Ali İhsan Su ise Düzce’de her alanda yatırımların hızla devam ettiğini belirterek, “Merkezde 300 yataklı Devlet Hastanemiz tüm hızı ile devam ediyor. İlçelerde ki entegre hastanelerimiz tamamlandı ve hizmet vermeye başladı. 2011 yılından itibaren sağlık personeli alanında eksiklikler giderilmeye ve kapatılmaya başladı. Ayrıca 2014 yılında 112 Acil Servisi’ne eklenecek 11 ambulansla birlikte ambulans sayımız 34 ambulansla vatandaşlarımıza hizmet vereceğiz” dedi.


Konuşmaların ardından hastanenin açılışı gerçekleşti.Ordu Yorum