Edip Gayrimenkul Nisan ayında kiracılarından kira almayacak!

Edip Gayrimenkul Nisan ayında kiracılarından kira almayacak! Edip Gayrimenkul Nisan ayında kiracılarından kira almayacak!

Edip Gayrimenkul, kiracılarının nakit akışlarını yönetebilmeleri, planlama yapabilmeleri ve istihdama destek verebilmeleri için 2020-Nisan ayında kira alınmamasına karar verdi.Edip Gayrimenkul Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) koronavirüs salgını nedeniyle bilgilendirme yayınladı.

Coronavirüs salgını nedeniyle bağlı Edip Gayrimenkul'ün ortaklığına ait 212 Outlet İstanbul Alışveriş Merkezi kiracılarının bir kısmı kamu otoritesinin 16.03.2020 ve 18.03.2020 tarihli genelgelerine zorunlu uyarak, bir kısmı ise tek taraflı insiyatifleri ile  mağazalarını kapandı.
Edip Gayrimenkul, kiracılarının nakit akışlarını yönetebilmeleri, planlama yapabilmeleri ve istihdama destek verebilmeleri amaçlarıyla 2020-Nisan ayında kira alınmamasına karar verdi.

Edip Gayrimenkul'ün KAP açıklaması:
Coronavirüs salgını nedeniyle bağlı Ortaklığımıza ait 212 Outlet İstanbul Alışveriş Merkezi kiracılarının bir kısmı kamu otoritesinin 16.03.2020 ve 18.03.2020 tarihli genelgelerine zorunlu uyarak, bir kısmı ise tek taraflı insiyatifleri ile  mağazalarını kapatmıştır.

Alışveriş merkezindeki mağazaların market, eczane ve yapı marketi hariç olmak üzere tamamı bugün itibarıyla kapalıdır.  Kira sözleşmelerimizden kaynaklı yükümlülüklerimiz ve sorumluklarımız gereği bir AVM yatırımcısı olarak içinde birçok sektörü barındıran alışveriş merkezimizi kendi tek taraflı irademizle kapatma insiyatifini kullanmamız hukuki açıdan mümkün olmamıştır. Bu sebeple şirketimiz kamu otoritesinden bir yönlendirme gelene kadar AVM'yi bugünkü durumunda tutmaya devam edecektir.

Ayrıca, bu zor dönemde kiracılarımızın nakit akışlarını yönetebilmeleri, planlama yapabilmeleri ve istihdama destek verebilmeleri amaçlarıyla 2020-Nisan ayında kira alınmamasına karar verilmiştir.