Edip Uluslararası Gayrimenkul 80 milyon Euro kredi kullandı!

Edip Uluslararası Gayrimenkul 80 milyon Euro kredi kullandı!

Edip Uluslararası Gayrimenkul ile Edip Uluslararası GayrimenkulA.Ş. arasında 80 milyon Euro limitli 13 yıl vadeli, geri ödeme planı 212 İstanbul Alışveriş Merkezi gelirlerine endeksli bir kredi sözleşmesi imzalandı.


Edip Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın bağlı ortaklığı Edip Uluslararası Gayrimenkul ve Turizm A.Ş. ile Türkiye Halk Bankası A.Ş. arasında 8 milyon Euro limitli 13 yıl vadeli, geri ödeme planı 212 İstanbul Alışveriş Merkezi gelirlerine endeksli bir kredi sözleşmesi imzalandı. 


Açıklama:

Bağlı ortaklığımız Edip Uluslararası Gayrimenkul ve Turizm A.Ş. ile Türkiye Halk Bankası A.Ş. arasında 80.000.000 Euro (Seksenmilyon AVRO) limitli 13 yıl vadeli, geri ödeme planı 212 İstanbul Alışveriş Merkezi gelirlerine endeksli bir kredi sözleşmesi imzalanmıştır.

  

Bu kredi sözleşmesi limiti dahilinde kullanılacak olan tutarlar ile, Bağlı ortaklığımızın Aareal Bank A.G. ile yapmış olduğu 19.12.2017 vadeli kredi sözleşmesinin bakiyesi olan 61.351.400 Euro ve alışveriş merkezinin inşaatı sırasında ana ortak sıfatıyla Şirketimiz (Edip Gayrimenkul Yatırım San. ve Tic. A.Ş.) tarafından sağlanan finansman nedeniyle oluşan diğer finansal borçlar kapatılacaktır. Kredinin kullanımı ile birlikte Aareal Bank A.G. lehine olan alışveriş merkezi ipoteği fek edilerek yerine Türkiye Halk Bankası A.Ş. geçecektir.

  

Bu kapsamda, grubumuz tarafından 212istanbul alışveriş merkezinin inşaatı için alınmış tüm banka kredileri ve diğer finansal borçların tek ödeme planı altında uzun vadeli olarak yapılandırıldığını kamuoyu ve ortaklarımızın bilgisine sunarız.

  

Saygılarımızla,