Ege-Koop'un imarlı arsalarının yüzde 60'ı 5 günde sahiplerini buldu!

Ege-Koop'un imarlı arsalarının yüzde 60'ı 5 günde sahiplerini buldu! Ege-Koop'un imarlı arsalarının yüzde 60'ı 5 günde sahiplerini buldu!

Kooperatifçiliğin güçlü ve güvenilir markası Ege-Koop'un, Menemen'deki Avrupa standartlarındaki projesi Villakent alanında satışa sunduğu son 66 arsanın yüzde 60'ı kampanyanın başlamasından sadece beş gün geçmesine rağmen satıldı....
Kooperatifçiliğin güçlü ve güvenilir markası Ege-Koop'un, Menemen'deki Avrupa standartlarındaki projesi Villakent alanında satışa sunduğu son 66 arsanın yüzde 60'ı kampanyanın başlamasından sadece beş gün geçmesine rağmen satıldı. Gayrimenkul uzmanları, 5 bin lira peşinat ve vade farksız altı taksit imkanı sunulan arsaların aynı zamanda da imarlı, tapulu, projeli ve yüzde 40 inşaat hakkına sahip olmasına vurgu yaparak,"İmarlı arazi sağlam yatırımdır. İmarlı arsada risk almazsınız ve ilerde fiyatı belli bir seviyeye mutlaka yükselir. Bu fırsat zaten kaçırılmazdı" dedi.


Kent merkezine yakın olmasına rağmen şehrin hareketli ve stresli yaşamından uzak, doğayla iç içe, Avrupa standarlarında bir hayat imkanı sunan Villakent'teki arsa kampanyası gerek  İzmir  gerekse Türkiye'nin birçok kentindeki yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Arsalar, kampanyanın start almasıyla birlikte adeta kapışıldı. Koşulsuz, kefilsiz, vade farksız 6 taksit imkanıyla satılan arsaların yüzde 60'ı sadece ilk beş günde tükendi. Yoğun talep üzerine satışa sunulan ve büyüklükleri 320 metrekare ile 746 metrekare arasında değişen son 66 arsa için sadece 5 bin lira peşinat alındı.


ASLAN: SEKTÖREL SIKINTI BİLE ETKİLEMEDİ


Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, ülke ekonomisinin sıkıntılı bir süreçte olduğu bugünlerde inşaat sektöründe de ciddi bir duraganlık yaşandığını belirterek,"Buna rağmen arsa kampanyamız çok büyük rağbet gördü. Zaten yoğun talep üzerine satışa çıkarmıştık son arsaları. Yüzde 60'ı satıldı. Ortaklarımız gerçekten çok iyi bir yatırım gerçekleştirdi" dedi.


UZMANLAR: AVANTAJLARI OLDUKÇA FAZLA


Öte yandan gayrimenkul uzmanları, Ege-Koop'un arsalarına gösterilen ilgiyi şaşırtıcı bulmadıklarını dile getirdi. Uzmanlar, "Bölgede bin bahçeli konut var. Türkiye'nin en hızlı büyüyen bölgesi burası. Bir yandan öğrenci sayısı 5 bini aşan Gediz Üniversitesi ile yeni eğitim üssü olarak nitelenirken diğer yandan plastik sanayi de buraya yerleşiyor. Körfez manzaralı, müstakil, tapulu, imarlı ve mimari projeli arsalar. ve yüzde 40 inşaat hakkına sahipler. İmarlı arazi sağlam yatırımdır. İmarlı arsada risk almazsınız ve ilerde fiyatı belli bir seviyeye mutlaka yükselir. En kötü ihtimalle o gün koyduğunuz parayı birkaç kat fazlasıyla alabilirsiniz. Tüm bunları düşündüğünüzde gösterilen ilgi şaşırtıcı değil" dediler.


Haberler