EGEGEP, 2019 yılı sonuna kadar bitecek!

EGEGEP, 2019 yılı sonuna kadar bitecek!

Veysel Eroğlu, Ege bölgesi için "EGEGEP" adıyla devasa bir proje hazırladıklarını belirterek, "Yaklaşık 25 milyar liralık bir yatırım. 2019 yılı sonuna kadar bitecek. Burada bin 644 projeyi ikmal edileceğiz" dedi.Eroğlu, Akarçay Havzası'ndaki incelemeleri sırasında yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar'ın AK Parti'den önce unutulduğunu, AK Parti iktidarından önce Afyonkarahisar'ın yollarının kötü olduğunu belirtti.

Bakan Eroğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Afyonkarahisar son dönemde gerçekten çok gelişti. Ege'nin yıldızı bir şehir oldu. Termal, kongre, spor ve sağlık turizmi açısından ve de lezzetin şehri oldu. Her şeyden önce gerek et ve et ürünleri, kaymağı ve lokumuyla, sucuğuyla ve mermeriyle meşhur bir şehir. Şu anda Ege bölgesi için EGEGEP adıyla çok devasa bir proje hazırladık. Yaklaşık 25 milyar liralık bir yatırım. 2019 yılı sonuna kadar bitecek. Burada bin 644 projeyi ikmal edileceğiz. Ege bölgesi uçacak. 2019 'a kadar Afyonkarahisar'da ne yapacağız?"

Afyonkarahisar'ın çok verimli topraklara sahip olduğunu vurgulayan Bakan Eroğlu, şunları söyledi:

"Büyük bir alanı var. Bizden önce bir elin parmakları kadar baraj ve gölet sayamazdınız. Dere ıslahı diye bir şey yoktu. AK Parti iktidarında baraj, göletler ve sulama tesisleri yapmaya hız verdik. Çünkü burası ziraat açısından önemli bir ilimiz. Bu yüzden inşallah 2019'a kadar tam 92 baraj ve gölet yapılacak. Yani Afyonkarahisar baraj ve göletler şehri olacak."
Yeni Şafak