Ekim ayında Batman'da 378 konut satıldı!

Ekim ayında Batman'da 378 konut satıldı!Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Siirt Bölge Müdürlüğü Batman'da Ekim ayında satılan konut sayısını açıkladı. TÜİK verilerine göre Ekim ayında Mardin'de 506, Batman'de 378, Şırnak'ta 326 ve Siirt'te de 189 konutun satıldı.


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Siirt Bölge Müdürlüğü Batman'da Ekim ayında satılan konut sayısını açıkladı. TÜİK verilerine göre önceki aylara göre yükselmeye başlayan konut satışının, 1 Kasım genel seçimleri sonrasında AK Parti'nin yeniden tek başına iktidar olması ile daha da artmasının beklendiğini belirten emlakçılar: "7 Haziran seçimleri sonrasında piyasalardaki dalgalanmalar ve yaşanan belirsizlik nedeni ile kimse ev almak istemiyordu. Ancak AK Parti'nin yeniden tek başına iktidar olması sonrasında emlak piyasasında da bir canlanma yaşanmaya başlandı. Önümüzdeki aylarda konut satışlarının daha da artmasını bekliyoruz"' diye konuştular. TÜİK verilerine göre Ekim 2015 Mardin'de 506, Batman'de 378, Şırnak'ta 326 ve Siirt'te de 189 konutun satış işleminin gerçekleştiği belirtildi. 


Batman ExpressHaber Radikal Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Siirt'te, 2015 yılının Ekim ayında 189 konutun satıldığı bildirildi.Türkiye İstatistik Kurumu Siirt Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Türkiye'de Ekim ayında 104 bin 98 konutun satıldığı belirtildi.


TRC-3 bölgesinde bulunan Mardin'de 506 konut, Batman'da 378, Şırnak'ta 326 konut satılırken, en düşük konut satışının gerçekleştiği Siirt'te ise 189 konut satıldı.


Radikal