Ekim'de 10.4 milyar liralık teşvik belgesi verildi!

Ekim'de 10.4 milyar liralık teşvik belgesi verildi! Ekim'de 10.4 milyar liralık teşvik belgesi verildi!

Resmi Gazete'de yayınlanan Ekim ayı yatırım teşvik belgelerine ilişkin tebliğ eki listeye göre, Ekim ayında 637 kuruluşa 10.4 milyar TL yatırım tutarlı teşvik belgesi düzenlendi.Ekim'de 637 kurum ve kuruluşa, çeşitli vergi istisna ve indirimleri ile sigorta primi desteklerinin yer aldığı 10.4 milyar TL yatırım tutarlı teşvik belgesi düzenlendi.

Resmi Gazete'de yayımlanan Ekim ayı yatırım teşvik belgelerine ilişkin tebliğ eki listeye göre, teşvik belgesi alan kurum ve kuruluşların sabit yatırımları 10.4 milyar TL olarak açıklandı. Teşvik belgelerine göre 23,014 kişiye istihdam sağlaması planlanıyor.

Listeye bakıldığında, TRBor Bor Teknolojileri AŞ'ye, Balıkesir'de 1,000 ton/yıl bor karbür üretim kapasiteli ve 548 milyon TL yatırım bedelli üretim tesisi yatırımı için, DHL Worldwide Express Taşımacılık AŞ'ye İstanbul'da 7.2 milyon adet/yıl kapasiteli ve 481.1 milyon TL yatırım bedelli lojistik hizmeti yatırımı için teşvik belgesi düzenlendi.

Listede yer alan Akmercan Sinop Doğal Gaz Dağıtım AŞ, 300.1 milyon TL yatırım bedelli gaz yakıtlarının dağıtım hizmeti yatırımı için teşvik belgesi verildi.

Eylül'de ise 522 kurum ve kuruluşa, 7.2 milyar TL'lik yatırım tutarlı teşvik belgesi verilmişti.

Eylülde 522 yatırım teşvik belgesi verildi!