25 / 06 / 2022

El Maktum Uluslararası Havaalanı yolcu trafiğine açıldı!

El Maktum Uluslararası Havaalanı yolcu trafiğine açıldı!

Birleşik Arap Emirlikleri 'nin ticari merkezi Dubai 'de inşaatı devam eden ve halen sadece kargo uçaklarına hizmet veren El Maktum Uluslararası Havaalanı 'nın yolcu trafiğine de açıldığı bildirildiBirleşik Arap Emirlikleri 'nin ticari merkezi Dubai 'de inşaatı devam eden ve halen sadece kargo uçaklarına hizmet veren El Maktum Uluslararası Havaalanı 'nın yolcu trafiğine de açıldığı bildirildi.

Birleşik Arap Emirlikleri 'nin ticari merkezi Dubai 'de inşaatı devam eden ve halen sadece kargo uçaklarına hizmet veren El Maktum Uluslararası Havaalanı 'nın yolcu trafiğine de açıldığı bildirildi.

BAE Genel Sivil Havacılık Otoritesi 'nin tüm güvenlik ve standart operasyon prosedürlerinin ve teftişlerin tamamlanmasının ardından havaalanına genel havacılık operasyonları için yetki verdiği kaydedildi. Dubai Havaalanları Yönetim Kurulu Başkanı Paul Griffiths, “Bunun Dubai World Central El Maktum Uluslararası Havaalanı için çok önemli bir gelişme olduğunu ve limanın gelecek yıllarda bölgesel havacılık üssü haline geleceğini ” söyledi. Tamamlandığında dünyanın en büyüğü olacak El Maktum Uluslararası Havaalanına geçen hazirandan itibaren kargo uçakları inmeye başlamıştı.
Türkiye