Elazığ Belediyesi'nden emlak vergisi uyarısı!

Elazığ Belediyesi'nden emlak vergisi uyarısı!

Elazığ Belediyesi, Elazığlı vatandaşları 2019 yılı emlak, çevre temizlik, ilan ve reklam vergisinin ilk taksit ödemesinin 31 Mayıs'a kadar yapılması gerektiği konusunda uyardı.Elazığ Belediyesi yaptığı açıklamada vatandaşları emlak vergisi konusunda uyardı. Elazığ Belediyesi, emlak, çevre temizlik, ilan ve reklam vergisine ait birinci taksit ödemesinin ay sonuna kadar yapılması gerektiği bildirildi.

Elazığ Belediyesi'nde yer alan habere göre, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamada 2019 yılı emlak, çevre temizlik, ilan ve reklam vergisinin ilk taksit ödemesinin 31 Mayıs'a kadar yapılması gerektiği belirtildi.

Elazığ Belediyesi tarafından yapılan açıklama şu şekilde;
"Emlak, ilan ve reklam vergisi ile çevre ve temizlik vergilerinin birinci taksit ödemelerinde sıkışıklığa meydan verilmemesi için mükelleflerin, vergilerini belirtilen süre içerisinde ve son güne bırakmadan ödemelerini yapmaları gerekmektedir. Ödemeler 31 Mayıs'ta sona ereceğinden vatandaşlarımızın bu tarihe kadar ödemelerini yapmaları önemle rica olunur. Vatandaşlarımız, belediyemiz veznelerine gelerek borçlarını kolaylıkla ödeyebilirler”

 

Emlak vergisi muafiyeti nasıl olur?