Elit Life`da 110 metrekare 270 bin YTL`ye

Elit Life`da 110 metrekare 270 bin YTL`ye Elit Life`da 110 metrekare 270 bin YTL`ye

Şefirali Ümraniye'de 75 milyon YTL yatırımla, bahçe ve teraslarında tropikal peyzaja yer verilen, bölgenin en büyük konut projelerinden Elit Life'ı gerçekleştiriyor.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

22 dönüm arazi üzerinde 450 dairede ve 1 alışveriş merkezinden oluşan projede 18 dönüm yeşil alana ayrılmış. Daire fiyatları 270 bin ile 415 bin YTL arasında değişiyor.

Şua İnşaat, Şerifali Ümraniye'de 22 dönüm arazi üzerinde 450 dairede ve 1 alışveriş merkezinden oluşan Elite Life projesini hayata geçiriyor. Yatırım büyüklüğü 75 milyon YTL civarında bulunan projede konseptin bir parçası olarak değerlendirilen bahçe ve teraslarda tropikal bir peyzaj ve tasarım uygulanıyor. Fiyatların 270 bin YTL ile 415 bin YTL arasında değiştiği Elit Life projesini, Şua İnşaat Koordinatörü Işıl Vaizoğlu ile konuştuk.

Elit Life projesinin ayrıntıları nelerdir?

Elite Life konut sektöründe 15 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Şua İnşaat'ın Ümraniye Şerifali bölgesinde inşa ettiği bir proje. Toplam 22 dönüm arazi üzerinde hayata geçirilen Elite Life, 6 blokta 450 daireden ve 1 alışveriş merkezinden oluşuyor. Arazinin 18 dönümlük kısmı özel tasarlanacak yeşil alanlara ayrıldı. 4 blok 21, 2 blok 15 kattan oluşuyor. Her blokta tek tip daireler bulunuyor. Bloklar 2+1, 3+1 ve 4+1 dairelerin bulunduğu bloklar olarak ayrılıyor. Konseptin bir parçası olarak değerlendirilen bahçe ve teraslarda tropikal bir peyzaj ve tasarım uygulanacak. Projede açık havuzlar, tenis-basket kortları, çocuk parkları ve yürüyüş alanları bulunuyor.

Projeyi diğerlerinden ayıran en önemli özellik nedir?

Elite Life, hızla yapılanmakta olan Şerifali bölgesinde olmasının yanı sıra çevredeki projeler arasında en büyük alana sahip olması ve bunun çoğunu yeşil alana ayırması ile dikkat çekiyor. 18 dönümlük yeşil alana taşıt girişi olmayacak, otoparklar yerin altında bulunacak.

Konutların özellikleri nedir?

Dairelerde kullanılan ferdi kombi ısınma sistemi, intercom güvenlik sistemi, kablolu tv, dijital yayın alt yapısı ile sayısız kanal izleme olanağı ve herhangi bir tehlikede devreye girecek yangın sensörleri hayatı kolaylaştıracak ve huzur verecek.

Konutların yüzde 65'i satıldı

Proje ne zaman başladınız? Şu anda ne aşamadasınız?

Proje Nisan 2007'de başladı ve şu anda yüzde 45'i tamamlandı.

Konutların büyüklükleri nedir? Kaç çeşit konut var?

Daireler 2 oda 1 salon (110 metrekare), 3 oda 1 salon (138 metrekare), 3 oda 1 salon (150 metrekare) ve 4 oda 1 salon (170 metrekare) olmak üzere 4 farklı seçenekte sunuluyor.

Fiyat aralığı nedir?

Daire fiyatları büyüklük ve özelliklerine göre 270 bin ile 415 bin YTL arasında değişiyor.

Satışlara ne zaman başladınız? Yüzde kaçı satıldı?

Satışlar Nisan 2007 tarihinde projeyle birlikte başladı. Şu ana kadar yüzde 65'i satılmış durumda.

Kimlere yönelik bir proje bu? Gelir durumu açısından...

A ve B Plus müşteriye yönelik bir projedir. Elite Life'da özel ödeme tabloları hazırlanarak her gelir grubuna ayrı imkánlar sunuluyor.

Projenin yatırım büyüklüğü nedir?

Yatırm büyüklüğü 75 milyon YTL civarında bulunuyor.

Projede yarı olimpik havuz ve alışveriş merkezi olacak

Sosyal ve ortak alanlar neler var?

Sitenin ortasında 400 metrekarelik yarı olimpik yüzme havuzu ve çocuk havuzu bulunuyor. Havuz kenarında bulunan sosyal tesiste kafeterya, fitness, spor aktiviteleri için çok amaçlı salon ve 25 kişilik cep sineması olacak. Ayrıca 2 basketbol sahası, 1 tenis kortu, yürüyüş parkurları, her bloğun yanında kamelya ve 5 adet çocuk oyun alanları bulunacak. Projede 2 katlı bir alışveriş merkezi de olacak. Alt katı süpermarket, üst katı ise ihtiyaca göre muhtelif mağazalar ile hizmet verecek. Elite Life'da 24 saat güvenlik birimleri ve güvenlik sistemleri hizmet verecek. Otoparka ve siteye güvenlik kontrollü tek bir yerden girilecek, 4 ayrı çıkış olacak. Otoparktan asansör vasıtasıyla dairelere geçiş sağlanabilecek.

Kaynak:hurriyetemlak.com

pus